Samsung Galaxy S4 oficiálně končí v Google Play Edition

s4_gpe_ico

Není to sice důvod k pláči, ani vyslovené překvapení, nicméně jistě je zajímavostí, že Samsung Galaxy S4 oficiálně končí ve verzi Google Play Edition. Podle dřívějších informací měl být tento model nahrazen verzí Galaxy S5, nicméně v současnosti to již nevypadá, že bychom se tohoto telefonu v provedení s čistým operačním systémem bez grafické nadstavby a aplikací od výrobce dočkali. Galaxy S4 GPE byl v Obchodě Play nejprve označen jako “vyprodaný” (“Out of Stock”), aktuálně je u tohoto modelu uvedeno “již není k dispozici” (“no longer available for sale”).

Samsung Galaxy S4 oficiálně končí v Google Play Edition Samsung Galaxy S4 oficiálně končí v Google Play Edition

V nabídce telefonů Google Play Edition tak zůstává jediný mobil – HTC One M8 GPE. V současnosti to nevypadá, že by mělo přijít doplnění této řady telefonů o další přírůstky, takže zájemci o zařízení s čistým Androidem mohou vybírat jen mezi telefony Nexus 6, Nexus 5 a tabletem Nexus 9. V minulosti byly v rámci tohoto programu k dispozici například HTC One M7, Xperia Z Ultra, Moto G, a LG G Pad 8.3.

Oficiální seznam zařízení s čistým Androidem Oficiální seznam zařízení s čistým Androidem

Vyvstává otázka, co vlastně Google se svou “speciální edicí” zamýšlí do budoucna. Dřívější zvěsti tvrdily, že bude nahrazena programem “Android Silver”, nicméně v něm se zatím objevily jen relativně nezajímavá zařízení. Některé zdroje spekulují, že program Google Play Edition bude kompletně ukončen a je jen otázkou, zda Google přijde s nějakým novým způsobem, jak zákazníkům nabídnout solidní telefony s Androidem v jeho původní podobě. Nutno konstatovat, že edice Google Play se ukázala jako zajímavý koncept, který ovšem nikdy nezískal masovou pozornost zákazníků. Uvedená informace tedy vypadá jako znamení o blížícího se konce edice Google Play zařízení.

Zdroje: Phandroid, Android and Me, Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (28)