Samsung Galaxy S 4 Mini: Známe specifikace

Samsung-Galaxy-S4-mini-04

Po vzoru předchozího modelu se dočká i nová vlajková loď od Samsungu zmenšené verze, jejíž název trefně obohatí slůvko mini. Tedy, trefně… Pouze pokud tento přístroj porovnáme s “obyčejným” modelem Galaxy S4, který disponuje 5″ displejem. Galaxy S4 mini dostala do vínku displej s úhlopříčkou 4,3″, což rozhodně nelze samo o sobě považovat za něco malého. Již dříve jsme viděli fotografie tohoto modelu a specifikace jsme předpovídali. Nyní se na internet dostal snímek s detailnějšími údaji, který údajně sám Samsung potvrdil.

S displejem jsme se trefili – 4,3″ a SuperAMOLED (tedy PenTile matice) a rozlišení 540 x 960 pixelů. Nepřekvapí ani dvoujádrový procesor. Ze snímku ovšem zjišťujeme, že se přístroj bude – stejně jako Galaxy S4 – vyrábět ve dvou verzích – 3G a LTE a tento model se kromě podpory sítí bude lišit také ve velikosti paměti (1 GB vs. 2 GB). Obrovská 32GB vnitřní paměť by příjemně potěšila a co víc – 2100mAh baterie by v kombinaci s 4,3″ displejem a “pouze” dvoujádrovým procesorem mohla znamenat nadstandardní výdrž.

Pokud se tyto parametry potvrdí, pak přichází mírné zklamání z verze systému – na palubě má být totiž pouze Android 4.0. To se nám zdá podezřelé, neboť i starší Galaxy S3 mini má Android 4.1. Doufejme, že se tento údaj nepotvrdí.

Samsung_Galaxy_S_4_Mini_Specs

Specifikace přístroje

  • displej: 4,3″ SuperAMOLED s qHD rozlišením (540 x 960 pixelů)
  • procesor: dvoujádrový Exynos 5120 s frekvencí 1,6 GHz
  • RAM: 1 GB (3G verze), 2 GB (LTE verze)
  • vnitřní paměť: 32 GB
  • OS: Android 4.0
  • fotoaparát: 8 MPx
  • baterie: 2100 mAh

Musíme uznat, že papírově vypadá tento přístroj skvěle. Teď už nám stačí vědět jediné – kolik chechtáků budeme muset za tento přístroj zaplatit u nás.

zdroj: talkandroid.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)