Samsung Galaxy Note – pohled pod kapotu

Galaxy Note

Na oficiálním blogu společnosti Samsung byl vydán detailní pohled na vnitřnosti oblíbeného zařízení Samsung Galaxy Note. Note je se svým 5,3palcovým displejem s rozlišením 1280×800 napůl telefonem a napůl tabletem, mezi jeho další vychytávky patří přesné dotykové pero (stylus).

[aps_product_sz image=”https://www.svetandroida.cz/wp-content/plugins/sz-catalog-extend/catalog-default.png” title=”Katalog Android zařízení” subtitle=”Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání…” desc=”Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.” button=”Zobrazit katalog”]

 
Pojďme se společně podívat, co vše v sobě tento zajímavý přístroj ukrývá.

Galaxy Note - od dotykového pera po zadní kryt

 
Od přední strany směrem dozadu jsou to:

  1. Dotykové pero nazývané “S Pen”. Je podobné perům používaným u grafických tabletů (Wacom apod.), využívá elektromagnetickou indukci pro velmi přesné určení polohy i úrovně přítlaku.
  2. Super AMOLED HD displej s rozlišením 1280×800 bodů má úhlopříčku 5,3 palců (~ 13,4 cm) a je zkombinován s multidotykovou kapacitní vrstvou. Celek se nazývá OCTA (On-Cell Touchscreen panel AMOLED)
  3. Snímací vrstva pro dotykové pero (digitizér)
  4. Konstrukce upevňující jednotlivé součástky uvnitř telefonu

 

  1. Základní deska obsahující dohromady přes 1000 součástek. Na přední straně (5-1) jsou vidět senzory akcelerometru, gyroskopu, přiblížení, osvětlení a čočka přední kamery, dále jsou zde obvody pro Bluetooth a Wi-Fi konektivitu, NFC, integrovaný obvod Wacom pro dotykové pero, GPS a další. Na zadní straně jsou paměťové moduly interní paměti (16 nebo 32 GB), 4G čip, dvoujádrový procesor Exynos na frekvenci 1,4 GHz a zadní fotoaparát s bleskem.

 

  1. Konstrukce upevňující zadní kryt v sobě obsahuje antény (GSM, 3G/4G, Wi-Fi, BT) a další kabeláž.
  2. V zadním krytu se skrývá anténa NFC komunikace.

Nakonec toho není tak moc, co říkáte?

Zdroj: Blog Samsung Tomorrow via UberGizmo

Roman Nepšinský
O Autorovi - Roman Nepšinský

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)