Samsung Galaxy Note III bude představen 4. září v Berlíně

samsung_ico

Server SamMobile dnes přinesl převzatou informaci, podle které bude třetí generace Samsungu Galaxy Note s největší pravděpodobností představena 4. září na tiskové konferenci v Berlíně. Zdrojem této zprávy je Android Geeks, podle kterého jihokorejský výrobce elektroniky chystá dva dny před oficiálním začátkem veletrhu IFA vlastní akci Samsung Unpacked.

Redaktoři Android Geeks při pátrání po reálném termínu vycházeli z tvrzení jistého korejského analytika, který uvedl, že Note III bude představen v září. Dalším zdrojem je blíže neupřesněná “osoba blízká k této záležitosti, která byla schopna poskytnout nějaké informace o datu”.

Prezentace Samsungu na IFA 2012 Prezentace Samsungu na IFA 2012

Částečného potvrzení bychom se logicky měli dočkat již v průběhu srpna, kdy (pokud se informace zakládá na pravdě) bude Samsung rozesílat pozvánky.

Spojení s IFA rozhodně není překvapením, protože oba předchozí modely byly prezentovány v rámci této akce. Zatímco první Galaxy Note byl oficiálně představen právě na veletrhu IFA Berlín 2011, další rok byl Galaxy Note II uveden v rámci akce Unpacked jen několik dní před IFA.

Loňský Note II byl představen v rámci Unpacked 2012 Loňský Note II byl představen v rámci Unpacked 2012

Galaxy Note III bude mít dle dosavadních zpráv displej s úhlopříčkou 5,7″ až 6,0″ a bude se vyrábět ve dvou variantách: s LCD IPS panelem a Super AMOLED obrazovkou (displeje se budou lišit podle cílového trhu, podobně jak je tomu nyní v případě procesoru pro Galaxy S4). Srdcem bude procesor Qualcomm Snapdragon 800 na 2,3 GHz s grafikou Adreno 320 a počítá se s podporou sítí LTE-A. Očekáváme také 13Mpx fotoaparát, 2 GB RAM a 16, 32 či 64 GB interního úložiště, které bude možné rozšířit paměťovými kartami.

Samsung Galaxy Note III je rozhodně jedním z nejočekávanějších smartphonů tohoto roku, a jako takový bude chtít navázat na úspěch modelové řady Galaxy Note, jejíž první generace byla představena v roce 2011. Vydání naplánované na začátek září je ideálně načasované – nová generace phabletu od Samsungu tak přijde na trh prakticky ve stejnou dobu, jako iPhone 5S.

Zdroje: SamMobile a Android Geeks.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)