Samsung Galaxy Note 7 má oficiální datum uvedení. Je doslova za dveřmi

Samsung Galaxy Note 5 – náhleďák

Kolem phabletu Samsung Galaxy Note 7 kolovala spousta zvěstí. Dokonce jsme mohli vidět i údajné fotografie prototypu. Jednou z nejdéle trvajících, a vlastně teprve až nyní potvrzených fám, je samotné číslo modelu. Dlouho se totiž spekulovalo, zda půjde číslování stále jak má, tedy že by nový model měl být označen jako Galaxy Note 6, nebo zda se šestka přeskočí a srovná se rozdíl mezi vlajkovou lodí bez stylusu, tedy získá název Galaxy Note 7. Nyní je to tedy jasné. Potvrzuje to nejen pozvánka na tradiční akci Unpacked, která samozřejmě prozrazuje i datum jeho představení, ale i zastoupení Samsungu.

Samsung Galaxy Note 7 je tu za tři týdny

Konečně máme o tomto phabletu něco oficiálního. K představení dojde v úterý 2. srpna, tedy již za tři týdny. Akce Unpacked se bude konat v New Yorku, a to od 11:00 tamního času, tedy od 18:00 našeho času. Na americkém webu Samsungu, pak budete samozřejmě moci shlédnout celou akci v přímém přenosu.

Samsung Galaxy Note 7 press-invite

No a jak je to s tím jménem? Proč to tedy nakonec není Galaxy Note 6, ale Galaxy Note 7? Tady je oficiální vyjádření společnosti Samsung:

V první řadě musíte být zvědaví, proč je to Galaxy Note 7 namísto Galaxy Note 6. Máme pro to několik důvodů. Za prvé, Galaxy Note 7 skvěle doplní naše smartphony Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge a sjednotí tak naše portfolio. Ze druhé, Galaxy Note 7 bude minimalizovat zmatek v nejnovějších mobilních technologiích od značky Samsung, a poskytne tak úplnou harmonizaci s modely Galaxy S.

V každém případě to dává smysl. Takový průměrný uživatel by mohl přijít do obchodu a koukat na zbrusu nový Note 6, stojící hned vedle Galaxy S7. Jaký smartphone by asi průměrný, neznalý uživatel považoval za novější? No a co tedy můžeme očekávat? Podle dosavadních, ovšem stále nepotvrzených informací, bude nový phablet disponovat 5,7″ QuadHD AMOLED displejem, 6GB operační pamětí, 12Mpx zadním fotoaparátem, zahnutým displejem a prý možná i skenerem oční duhovky.

Akci z New Yorku samozřejmě budeme sledovat, takže se nemusíte bát, že byste se o oficiálních novinkách nedozvěděli. Těšíte se na Galaxy Note 7? Bude právě tento phablet nahrazovat váš současný kousek?

Zdroj: androidauthority.com.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)