Samsung Galaxy Note 4 bude ve více verzích, jedna má mít zahnutý displej

samsung-galaxy-round_1

Ještě přinejmenším tři měsíce zbývají do představení čtvrté generace phabletu Samsung Galaxy Note – předpokládá se totiž, že jeho světová premiéra proběhne v rámci veletrhu IFA 2014, pravděpodobně 4. nebo 5. září. Začátek září je přitom pro oznamování nových zařízení u Samsungu nepsanou tradicí.

Render konceptu phabletu Samsung Galaxy Note 4 Render konceptu phabletu Samsung Galaxy Note 4

Nejnovější zvěsti z korejského serveru Korea Times tvrdí, že Samsung Galaxy Note 4 bude mít displej s úhlopříčkou 5,7″ a rozlišením 2560 x 1440 obrazových bodů (jemnost 515 ppi). Srdcem má být procesor Qualcomm Snapdragon 805, nicméně od začátku se počítá také s verzí postavenou na procesoru Samsung Exynos 5433 s kódovým označením HelsinkiPro. Z hlediska operační paměti mohou budoucí majitelé počítat se třemi gigabajty. Fotoaparát telefonu bude mít rozlišení 16 Mpx a optickou stabilizaci obrazu.

Render konceptu phabletu Samsung Galaxy Note 4 Render konceptu phabletu Samsung Galaxy Note 4

Dále kolují informace, podle kterých jihokorejský gigant hodlá vydat dvě verze Galaxy Note 4. Rozdíl mezi nimi má být nejen v procesorech, ale také v typu displeje. Asi nejzajímavější je v tomto kontextu zpráva, že jedna z variant má přijít se zakřivenou OLED obrazovkou Youm – podobně jako Galaxy Round. Je ale nutné brát tyto informace s velkou rezervou, neboť podobné “pověsti” se šířily i před představením loňského Galaxy Note 3 či letošního Galaxy S5.

Samsung Galaxy Round Samsung Galaxy Round

Zdroje: Galaxy Droid, Keinex, 4PDA.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)