Samsung Galaxy Note 4: na světlo vyplouvají první informace

note4_ico

Prezentace “hlavní” vlajkové lodi společnosti Samsung – Galaxy S5 – se konala koncem února (viz naše recenze) a tento pátek zahájí její celosvětové prodeje. Pozornost laické i odborné veřejnosti se tak na nějakou chvíli může přesunout k dalšímu důležitému modelu jihokorejského výrobce – Galaxy Note 4.

Jeden z amatérských renderů Samsungu Galaxy Note 4 Jeden z amatérských renderů Samsungu Galaxy Note 4

V souvislosti s tímto phabletem se jednu dobu mluvilo o zakřivené obrazovce, nicméně v tuto chvíli to vypadá spíše ve prospěch tradičního displeje. Na zakřivený displej si patrně budeme muset ještě bezmála rok počkat – pravděpodobně prvním mobilem s takovou obrazovkou bude Galaxy S6. Zato ale prý můžeme počítat s rozlišením QHD, tedy 2560 x 1440 obrazových bodů.

Podle nejnovějších zpráv bude Galaxy Note 4 odolný proti prachu a vodě a půjde ho odemknout stylusem, přičemž zařízení bude schopné rozpoznat rukopis svého majitele. Jak to bude fungovat v praxi, ještě není ani zdaleka jisté – lze předpokládat, že během prvního spuštění bude muset novopečený majitel napsat nějaký text stylusem na obrazovce.

Další zdroje tvrdí, že Galaxy Note 4 dostane 64bitový procesor nové generace, vyrobený 20nanometrovým procesem, 4 GB operační paměti a 20Mpx fotoaparát ISOCELL. Energii by tomuto monstru měl dodávat akumulátor s kapacitou mezi 3 600 a 3 800 mAh.

Můžeme očekávat, že nový Note převezme některé prvky z Galaxy S5, nicméně není například jisté, zda bude mít na zadní straně imitaci kůže jako současný model, nebo jestli se bude v tomto prvku podobat spíše “es pětce”. Kolují ale i spekulace, podle kterých přijde Note 4 s kovovým tělem, nicméně ty zatím řadíme do kategorie nejméně pravděpodobných.

Není jisté, zda Galaxy Note 4 bude mít na zadní straně imitaci kůže Není jisté, zda Galaxy Note 4 bude mít na zadní straně imitaci kůže

Vzhledem k tomu, že Galaxy S5 byl oznámen o něco dříve než obvykle, můžeme předpokládat, že oznámení Galaxy Note 4 proběhne v srpnu ještě před veletrhem IFA 2014, nebo v jeho průběhu (připomeňme, že Note 3 byl představen právě v rámci této akce). Samsung patrně bude chtít v premiéře předběhnout nové produkty Apple, jmenovitě iPhone 6, který se pravděpodobně ukáže v září.

Zdroje: Hi-Tech, IBTimes.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)