Samsung Galaxy Note 4 se začne prodávat koncem října

note_4_ico

Společnost Samsung má takové množství zdrojů, že jí nic nebrání v tom, aby spustila prodej svých zařízení ve 140 zemích po celém světě během několika dnů. Například loňský Galaxy Note 3 se v jeden den objevil na pultech prodejen ve více než 100 zemích, letos si jihokorejský výrobce nastavil laťku ještě výše a chystá se zahájit prodeje ve 140 zemích. Zahájení prodejů Samsungu Galaxy Note 4 je podle oficiální tiskové zprávy plánováno na konec října. Patrně největší radost ovšem budou mít obyvatelé Jižní Koreje, kde se phablet začne prodávat již tento pátek, tedy 26. září. Zákazníci budou moci vybírat z černé, bílé, zlaté a růžové varianty.

Samsung Galaxy Note 4 se začne prodávat koncem října Samsung Galaxy Note 4 se začne prodávat koncem října

Není tajemstvím, že Samsung chtěl původně začít s prodeji o něco později, nicméně konkurence v podobě iPhone 6 a iPhone 6 Plus ho přinutila urychlit uvedení produktu na trh.

Otázkou zatím zůstává cena – v Jižní Koreji bude “tabletofon” k dispozici v přepočtu za 920 dolarů, tedy v přepočtu (bez daně a cla) za 19 800 Kč, v Rusku pak za 34 990 rublů, tedy přibližně 19 700 Kč. V Česku Note 4 zahájí své prodeje s cenovkou atakující 22 tisíc korun (doporučená koncová cena má být 21 499 Kč).

Připomeňme, že Galaxy Note 4 byl představen počátkem září na veletrhu IFA v Berlíně v rámci tiskové konference Unpacked 2014. Zařízení s displejem o úhlopříčce 5,7″ převzalo některé “vychytávky” z letošní vlajkové lodi Galaxy S5 (například čtečku otisků prstů) a nabídne obrazovku s rozlišením 2560 x 1440 obrazových bodů (QHD) s vysokým jasem a nízkou odrazivostí. Zařízení má 16Mpx fotoaparát s optickou stabilizací obrazu, 3 GB operační paměti a běží na něm nejnovější Android 4.4.4 KitKat.

Samsung Galaxy Note 4 se začne prodávat koncem října Samsung Galaxy Note 4 se začne prodávat koncem října

Novinky se dotkly také stylusu S Pen, který je nyní schopen rozeznat nejen 2048 úrovní tlaku, ale také rychlost a sklon hrotu “pera”. Samsung také přidal funkce, jako jsou “kaligrafické pero” a “plnící pero”. Nový inteligentní výběr umožňuje uživatelům kopírovat a vložit, uložit a sdílet vybrané informace z jakéhokoliv zdroje do jakékoli aktivní aplikace.

Kromě toho je Galaxy Note 4 vybaven funkcemi “rychlého nabíjení”, která nabije baterii z 0 % na 50 % přibližně za 30 minut, a “Ultra Power Saving Mode”, prodlužující čas výdrže během pouze základních funkcí. Tyto “vychytávky” zajistí, že zařízení nedojde energie, když ho uživatel nejvíce potřebuje.

Zdroje: Galaxy Droid, Spaces Mob, Vesti, Samsung.

Chcete se stát součástí největší Android akce u nás a vyzkoušet si na vlastní kůži mimo jiné i tento skvost? Registrujte se na Android RoadShow 2014.
registrace roadshow

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)