Samsung Galaxy Note 4 možná bude mít zakřivený displej

youm_ico

Minulý týden viceprezident Samsungu Kil Yong Han v rozhovoru pro tiskovou agenturu Reuters uvedl, že připravovaný phablet Galaxy Note 4 přijde s kompletně přepracovaným designem, novým tělem a bude představen ve druhé polovině tohoto roku. Ještě před tímto rozhovorem Kil Yong Han oznámil, že čtvrtá generace Galaxy Note bude mít flexibilní Youm OLED displej, který bude pokrývat nejen přední stranu zařízení, ale i jeho boky a částečně i záda.

Samsung prezentoval displej Youm v lednu 2013 na veletrhu CES Samsung prezentoval displej Youm v lednu 2013 na veletrhu CES

Včera se na webu objevily obrázky z patentové přihlášky Samsungu, na kterých je vyobrazeno právě takové zařízení. Pochopitelně jde v tomto případě spíše o zachycení nápadu než ukázku konkrétní konstrukce zařízení. Ve světle nedávných zvěstí ale vidíme jeden z možných vzhledů, jak by takový přístroj mohl vypadat. Samozřejmě je nutné počítat i s variantou, že načrtnutý koncept nikdy nespatříme v praxi.

Obrázky z patentové přihlášky Samsungu Obrázky z patentové přihlášky Samsungu

Obrázky z patentové přihlášky Samsungu Obrázky z patentové přihlášky Samsungu

Displej přecházející přes boky až na zadní stranu telefonu umožňuje například umístění ikon, oznámení či ovládacích tlačítek právě do této jinak nevyužité oblasti. Zatím není jisté, že v případě Galaxy Note 4 bude použita právě tato technologie, nicméně již nyní je jisté, že by Samsung v takovém případě musel čelit problémům – podobné zařízení si totiž v roce 2011 patentoval Apple, nicméně do reálného života se nikdy nedostalo. V krajním případě tak lze očekávat další vyostření soudních patentových sporů mezi Applem a Samsungem.

Původní patent Applu z roku 2011 Původní patent Applu z roku 2011

Zdroje: 4PDA, Phone Arena, Galaxy Club, BGR.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)