Samsung Galaxy Note 3 – další spekulace ukazují na 8jádrový procesor i grafickou kartu

note3

Vlajkový model Galaxy S4 koluje již mezi námi a my se tak soustředíme na další očekávaný přístroj od společnosti Samsung – obrovitý Galaxy Note 3.  Tato řada přístrojů s obrovským displejem a stylusem velice překvapila a získala si obrovský počet svých uživatelů, ačkoliv to jen málokdo předpovídal. Galaxy Note II je dosud považován za jeden z nejlepších přístrojů na trhu a Samsung má tak velmi těžký úkol – představit hrdého nástupce, Galaxy Note 3. Ten by měl podle plánu přijít v druhé polovině letošního roku a internet se již začíná – tradičně – plnit všemožnými spekulacemi. A my přidáme tu nejnovější!

Server SamMobile předesílá, že nový obr od Samsungu bude obsahovat 8jádrový procesor Exynos Octa. Je to stejný (či podobný) procesor, jaký obsahuje také Samsung Galaxy S4 (ne evropská verze). Nutno poznamenat, že osm jader sice procesor obsahuje, výkon ovšem určují pouze 4 jádra Cortex-15. Další čtyři Cortex-A7 využívá přístroj při nenáročných operacích, aby ušetřil energii. Nikdy nepracuje 8 jader zároveň.

A abych těch jader nebylo málo, přidává se také grafická část – GPU Mali 450MP s osmi jádry. Přičteme-li k tomu obrovskou 3GB RAM paměť, dostáváme nejspíše to nejvýkonnější, co se na trhu objeví. Konkurence však rozhodně spát nebude. Co tedy zatím víme předvídáme?

mali-4505-Q-342350-13

Hardwarové specifikace

  • displej: 5,99″ SAMOLED Full HD displej
  • procesor: 8jádrový Exynos Octa
  • GPU: Mali-450MP
  • paměť: 3GB RAM
  • OS: Android 4.2.2/4.3 s TouchWiz Nature UX 2.0
  • fotoaparát: 13 MPx

Očekává se, že bude Galaxy Note 3 představen v září letošního roku. Je zcela jisté, že se některých dalších klepů ještě dočkáme a mnoho z nich se nakonec ukáže jako pravdivé.

zdroj: androidheadlines.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)