Samsung Galaxy Nexus má problém: samovolně si nastavuje hlasitost (video)

galaxy_nexus

Redakce serveru Android Central dostala od čtenářů několik upozornění na možnou chybu v novém Samsungu Galaxy Nexus. Konkrétně se jedná o to, že telefon samovolně náhodně (Android Central použil výraz “schizofrenně”) přepíná režim hlasitosti.

Redaktoři, kteří telefon recenzovali, uvedený problém nezaznamenali, ale podle informací, jež mají k dispozici, by chyba mohla mít něco do činění s modulem pro připojení přes datové sítě EDGE (2G). Udělali tedy pokus: nastavili na telefonu režim výhradního používání 2G sítí, a skutečně při přepínání mezi EDGE a 3G nebo EDGE a WiFi potvrdili uvedenou závadu.

Na základě provedeného testu se domnívají, že by mohlo jít o nějakou formu rušení mezi modulem pro mobilní data a komponentou starající se o nastavení hlasitosti, které se projevuje jejím opakovaným přenastavením. Podle dalších informací se chyba týká pouze EDGE sítí provozovaných v pásmu 900 MHz, nicméně tato domněnka zatím nebyla potvrzena.

Chybu se podařilo zachytit na videu, které nyní máte možnost zhlédnout.

Samsung Galaxy Nexus volume bug on EDGE networks

Samsung Galaxy Nexus volume bug on EDGE networks

Zdroj: Android Central.

Graf ceny produktu Samsung i9250 Galaxy Nexus poskytuje server Heureka.cz

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)