Samsung Galaxy J2: Super AMOLED zavítal i mezi ty nejlevnější

galaxy J2

Výhody a nevýhody různých technologií současných mobilních displejů jsou poměrně diskutovaným tématem již řadu let. Zatímco ale trhu aktuálně vládnou především IPS displeje, někteří výrobci mají ve své nabídce také zařízení s displeji typu AMOLED. Pravděpodobně nejtypičtějším výrobcem využívajícím těchto displejů pak bude bezesporu jihokorejský Samsung se svými Super AMOLED displeji. A právě ten nově přichází s telefonem Samsung Galaxy J2, který přináší Super AMOLED také do nejnižší cenové kategorie, kde jsme na něj až doposud nebyli příliš zvyklý.

Zmíněný Super AMOLED displej pak nabídne úhlopříčku 4,7″ a qHD (960 x 540 px) rozlišení přičemž jemnost tohoto displeje činí 234 ppi. Výkon zde obstarává Exynos 3475 se čtyřmi jádry Cortex-A7 taktovanými na 1,3 GHz a grafickým čipem Mali-T720. Operační paměť nabízí kapacitu 1 GB a interní úložiště skýtá 8 GB paměti rozšířitelné o microSD karty. Příjemnou zprávou je také informace, že telefon disponuje LTE koenktivitou, konkrétní frekvence však bohužel zatím neznáme. Hlavní fotoaparát nabídne až 5MPx snímky a disponuje přisvětlovací LED diodou, přední kamerka má rozlišení 2 MPx. V telefonu nalezneme operační systém Android ve verzi 5.1.1. Samsung Galaxy J2 nabídne baterii o kapacitě 2000 mAh a rozměry tohoto zařízení činí 136.5 x 69 x 8.4 mm.

Samsung Galaxy J2 byl aktuálně představen pouze pro Indii, kde se bude prodávat za 8 490 rupíí (cca 3 100 Kč). O mezinárodní dostupnosti zatím nemáme informace.

Co na Samsung Galaxy J2 říkáte? Uvítali byste jej i na našem trhu?

 

Zdroj: Sammobile.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (44)