Samsung Galaxy Grand Neo: velký displej a neoslnivé parametry

samsung-galaxy-grand-2-e1389129690880

Společnost Samsung se svou řadou Galaxy snaží vyplnit každý kousek trhu. Poslední dobou jsou stále více populární telefony s velkým displejem, ty ale většinou bývají drahé a dobře vybavené. Samsung chce uspokojit každého zákazníka a tak připravuje i velká zařízení s výbavou patřící střední třídě. Důkazem toho je telefon Samsung Galaxy Grand Neo, ten se vtěsná přesně mezi Galaxy Grand a Galaxy Grand 2. I když telefon nebyl dosud oficiálně představen, na internet již unikly kompletní specifikace.

Samsung Galaxy Grand Neo

Galaxy Grand Neo má velký 5palcový TFT displej s rozlišením pouhých 800 x 480 obrazových bodů. O chod se bude starat čtyřjádrový procesor BCM23550  s jádry Cortex-A7 a taktem 1,2 GHz. K dispozici bude mít 1 GB operační paměti. Fotoaparát na zadní straně disponuje rozlišením 5 Mpx, autofokusem a LED přisvětlením, nad displejem je potom umístěn fotoaparát s rozlišením VGA. Vnitřní 8 GB paměť je možné rozšířit pomocí microSD karty až o 64 GB.

V oblasti připojení Galaxy Grand Neo nabídne Wi-Fi 802.11 b/g/n, HSPA+, Bluetooth 4.0, GPS a GLONASS. Rozměry telefonu jsou 143,7 x 77,1 x 9,6 mm. Neo bude poháněno Androidem 4.2 Jelly Bean, samozřejmostí je grafická nadstavba TouchWiz. Všemu bude dodávat energii baterie s kapacitou 2 100 mAh.

Samsung Galaxy Grand Neo - specifikace Samsung Galaxy Grand Neo – specifikace

Samsung Galaxy Grand Neo bude prodáván na evropském trhu za cenu 299 € (tedy asi 8 200 Kč). Dostupnost zatím není známa. Očekává se, že k oficiálnímu představení dojde v únoru na veletrhu MWC v Barceloně. K dispozici bude několik barevných variant.

 

Zdroj: GSMArena

Filip Valtr
O Autorovi - Filip Valtr

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)