Samsung Galaxy Gear a libovolný smartphone? Ano! Má to však háček

GALAXY_Gear

Samsung kromě očekávaného Galaxy Notu 3 a nového tabletu představil také chytré hodinky, o kterých jsme toho věděli dost již před představením. Samsung Galaxy Gear, jak se nový počin nazývá, dostal několik nových funkcí, kterými se odlišuje od konkurence. V prezentaci se však objevila zmínka o tom, že jsou v současné době hodinky použitelné pouze s přístrojem Galaxy Note 3, což velmi zúžilo seznam potenciálních zájemců. Malou záplatou pak byla zmínka o tom, že se další přístroje řady Galaxy dočkají podpory časem. Co ale další smartphony?

Ryan Bidan, marketingový ředitel, dnes přinesl zprávu, že se podpory dočkají také přístroje mimo portfolio Samsungu. Má to ale háček. Přístroj musí splňovat dvě věci – musí na něm běžet Android 4.3 a podporovat Bluetooth 4.0 Low Energy. V tuto chvíli je tak skutečně jen pár zařízení, které tyto podmínky splňují (řada Nexus), ovšem Gear na nich stále nefunguje. To má opět pod palcem Samsung, který si chce alespoň nějaký čas udržet exkluzivitu s podporou svých zařízení. Zatím nebylo upřesněno, kdy se Gear stanou dostupné i pro ostatní smartphony, ale měli bychom se dočkat.

0904-galaxy-gear-08-100052484-large (1)

Hodinky Galaxy Gear jsme pro vás rozebrali v samostatném článku Samsung Galaxy Gear: Chytré hodinky budoucnosti představeny.

zdroj: phonearena.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)