Telefon Samsung Galaxy Alpha oficiálně představen – kovové rámečky za vysokou cenu

Samsung Galaxy Alpha 1

O kovovém mobilním telefonu od společnosti Samsung kolují na internetu zvěsti již nějaký ten pátek. Po mnoha uniklých fotografiích přichází na scénu konečně oficiální představení jednoho z prvních (částečně) kovových mobilních telefonů – Samsung Galaxy Alpha. Zajímá vás, jakými specifikacemi se pyšní?

Samsung Galaxy Alpha 1

Pokud očekáváte mobilní telefon, který překvapí v každém ohledu, tak vás patrně zklameme. Na přední straně je usazen 4,7palcový Super AMOLED displej, který má HD rozlišení, tedy 1280 x 720 pixelů. Toto rozlišení uživateli nabídne něco málo přes 300 ppi. Uvnitř je usazen osmijádrový procesor (4jádrový 1,8 GHz a 4jádrový 1,3 GHz), nebo 4jádrový procesor s frekvencí 2,5 GHz. Kapacita paměti RAM je v tomto případě 2 GB a kapacita vnitřního úložiště 32 GB. Vnitřní úložiště tentokrát není rozšiřitelné o microSD kartu.

Na zadní straně je umístěn 12MPx fotoaparát, který dokáže natáčet až 4K video. Na přední straně se poté usídlila 2,1MPx kamerka. Baterie má v tomto případě kapacitu pouhých 1860 mAh.

Specifikace v bodech:

  • displej – 4,7palcový Super AMOLED s rozlišením 1280 x 720 pixelů
  • CPU – osmijádrový procesor (4jádrový 1,8 GHz a 4jádrový 1,3 GHz), nebo 4jádrový s frekvencí 2,5 GHz
  • RAM – 2 GB
  • vnitřní úložiště – 32 GB, bez možnosti rozšíření o microSD kartu
  • fotoaparát – 12MPx na zadní straně s možností 4K videa, 2,1MPx na přední straně
  • baterie – 1860 mAh
  • rozměry – 132,4 x 65,5 x 6,7 mm
  • váha – 115 gramů
  • OS – Android 4.4.4 KitKat

Největší novinkou jsou jistě kovové rámečky a jejich nový tvar. Na obrázku níže si můžete všimnout zúžení rámečků ze strany. Podle slov samotného Samsungu tento model ukazuje nový styl v designu telefonů. Zadní kryt je vytvořen již klasicky z měkkého plastu.

Samsung Galaxy Alpha 3

Na trhu v České republice bude telefon dostupný ve třech barevných variantách – elegantní stříbrná, uhlově černá a třpytivě bílá. Co však nepotěší je samotná cena. Doporučená maloobchodní cena v České republice bude 16 999 Kč.

Co říkáte na nový Samsung Galaxy Alpha? Vadí vám velmi vysoká cena?

Zdroj: Tisková zpráva.

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (42)