Samsung Galaxy Alpha začíná dostávat Android 5.0 Lollipop

galaxy alpha lollipop

Telefonů, které již získaly aktualizaci na Android 5.0 Lollipop, je prozatím jako šafránu a to i přes to, že tato verze operačního systému Android byla uvolněna před více než půl rokem a v současnosti je pro některá zařízení řady Nexus dostupný Android již ve verzi 5.1. Prozatím nepříliš početnou řadu zařízení s oficiálně dostupným Androidem 5.0 Lollipop nově rozšiřuje “první kovová vlaštovka od Samsungu” – Samsung Galaxy Alpha.

samsung galaxy alpha

Update přináší, stejně jako v případě již aktualizovaných smartphonů z dílny Samsungu – Galaxy Note 4 a S5, zejména změny grafického rozhraní systému, zahrnující prvky material designu. Samsung Galaxy Alpha dostává Lollipop již ve verzi 5.0.2, která, oproti starším verzím, obsahuje řadu důležitých oprav. Update bude, jako obvykle, vypuštěn po vlnách dle regionů, pro které je daný telefon určen. Evropští majitelé chytrého telefonu Samsung Galaxy Alpha si na tuto důležitou aktualizaci zřejmě ještě chvíli počkají, jelikož ten je dostupný prozatím pouze v domovské Jižní Korei. K dispozici by měl být jak OTA (over the air), tak přes nástroj Samsung Kies.

Jste majiteli smartphonu Samsung Galaxy Alpha? Jakou váhu přikládáte aktualizaci na Lollipop?

Zdroj: AndroidCentral.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

play_store_ico

Obchod Play ve verzi 3.9.17 ke stažení

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později
Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (12)