Samsung Galaxy A5 získává Android 6.0 Marshmallow. Blýská se na lepší časy?

samsung galaxy A5 titul

Výrobci smartphonů s Androidem na palubě se velmi často stávají terčem kritiky kvůli slabé podpoře v oblasti vydávání aktualizací na novější operační systém. V poslední době však jakoby tyto společnosti začali podobným hlasům více naslouchat a v této oblasti se zlepšovat. Důkazem mohou být například aktualizace na Marshmallow pro 4 telefony nižší a střední třídy od LG nebo Samsungu. A právě druhý zmíněný jihokorejský gigant nově uvolnil aktualizaci pro telefon Samsung Galaxy A5 první generace.

Pozdě, ale přece

Možná si říkáte, že přinést teď aktualizaci na operační systém, který bude s velkou pravděpodobností již brzo neaktuální není velká výhra. Na jednu stranu sice máte do jisté míry pravdu. Na stranu druhou i zde platí ono známe “pozdě, ale přece”. Zkuste navíc zavzpomínat na časy před pár lety, kdy často novou verzi operačního systému dostaly maximálně ty nejvybavenější telefony výrobce.

Samsung Galaxy A5

Zpět ale k telefonu Samsung Galaxy A5. Ten aktuálně dostává Android 6.0.1 Marshmallow napříč Evropou a Jižní Afrikou a to formou OTA aktualizace. O výskytu aktualizace u nás momentálně nemáme žádné informace. Vedle novějšího Androidu a funkcí s ním spojených se však uživatelé mohou těšit už “jen” na nejnovější bezpočnostní balíček. Žádné zásadní změny ze strany Samsungu a jeho rozhraní Touchwiz se nekonají.

[aps_product_sz id=”370326″]

Doarazil Android 6.0.1 Marshmallow také na váš Samsung Galaxy A5?

Zdroj: GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

play_store_ico

Obchod Play ve verzi 3.9.17 ke stažení

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později
Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (4)