Chipset pro Samsung Galaxy S8 se již rýsuje. Má běžet až na 3 GHz.

exynos

O tom, že současné špičkové mobilní chipsety nabízejí více než dostatek výkonu na prakticky jakékoliv myslitelné úlohy nejspíš pochybuje jen málokdo. Přesto se však toto odvětví musí posouvat kupředu a výrobci nemohou usínat na vavřínech. Důkazem může být třeba připravovaný chipset Samsung Exynos 8895, se kterým se pravděpodobně setkáme na palubě nového Galaxy S8.

3GHz procesor v mobilu?

Dle nejnovějších zvěstí z Číny má nový Exynos 8895 nabídnout procesor taktovaný na závratné 3GHz, což je hodnota, kterou by už mohl závidět i nejeden počítač. Také bychom se měli dočkat o 70% rychlejšího zpracování obrazu v porovnání s předchůdcem, což by mohlo naznačovat zaměření nového Galaxy S8 na fotografování. Zajímavě pak rozhodně zní také informace o použití nejmodernějšího, 10nm výrobního procesu. Pokud se i přes moderní výrobní technologie obáváte vysoké spotřeby, možná vás trochu uklidní zvěsti o tom, že chipset by měl mít spotřebu maximálně 5W. Samsung údajně zapracoval na efektivitě jeho napájení při všech nejrůznějších scénářích použití.

exynos 8895

Z Číny se k nám pak dostaly také první výsledky z benchmarku. Konkrétně se jedná o známý GeekBench, který dokáže velmi dobře prověřit procesor. Při jednovláknových operacích získal chipset 2301 bodů a při vícevláknových 7019 bodů. Pro porovnání, Exynos 8890 v Galaxy S7 získal ve stejném benchmarku 1806, respektive 5228 bodů.

Těšíte se na nový Samsung Galaxy S8? Rozdrtí podle vás Exynos 8895 svou konkurenci?

 

Zdroje: GSMArena.com, PhoneArena.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)