Samsung představil nová eMMC 5.1 úložiště, rychlost se blíží SSD diskům

samsung emmc

Poslední dobou začíná trend rychlých úložišť pronikat mezi klasické stolní počítače a notebooky, z běžných harddisků se staly největší brzdy těchto zařízení a ke slovu se tak dostávají rychlá SSD úložiště. Ve spojitosti s chytrými telefony a tablety slýcháváme především o čím dál výkonnějších procesorech či superrychlých pamětech RAM. Tak trochu se přitom zapomíná právě na rychlost interního úložiště. Z něj by se mohla v budoucnu stát podobná brzda mobilních operačních systémů jako v případě HDD a počítačů. Samsung tak nově přichází s novými, rychlými eMMC 5.1 flash úložišti pro smartphony a tablety.

Samsung_32gb_nandflash-645x483

Dle tvrzení samotného Samsungu bude rychlost této nové generace eMMC úložišť srovnatelná se staršími SSD disky. Konkrétně se jedná o rychlost 250 MB/s pro čtení a 125 MB/s v případě zápisu dat. Tyto rychlosti jsou tak skutečně podobné těm, kterých dosahovaly první, běžně dostupné SSD disky. eMMC paměti však mají ještě co dohánět, vzhledem k tomu, že současné SSD disky dosahují teoretických rychlostí 2 – 3x vyšších. V porovnání s “běžnými” microSD kartami má, dle Samsungu, eMMC 5.1 úložiště 7x rychlejší čtení a 26x vyšší rychlost zápisu.

Samsung tvrdí, že s novými eMMC 5.1 úložišti se budeme moci setkat v prvních telefonech již za pár měsíců a brzy bude připraven je rozesílat také jiným výrobcům telefonů a tabletů. Je tedy poměrně pravděpodobné, že se s eMMC 5.1 setkáme i v případě připravovaného Samsungu Galaxy S6.

 

Zdroj: PhoneArena.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)