Samsung přichází s novinkou: Duální fotoaparáty i v levných telefonech

isocell dual dualni fotoaparaty

Společnost Samsung představila nové řešení, které pomůže integrovat jednoduše duální fotoaparáty do svých telefonů. Tato novinka by se měla týkat hlavně nižší a střední třídy, kde se s duálními fotoaparáty normálně nesetkáváme.

Duální fotoaparáty jsou u uživatelů stále oblíbenější

Tímto krokem Samsung reaguje na stále větší oblibu duálních fotoaparátů. Uživatelé si oblíbili hlavně “bokeh” fotografie s rozmazaným pozadím. Samozřejmě ne vždy musí být nutně duální fotoaparát zárukou kvality. Stačí se podívat na Google Pixel 2 telefony, které mají tyto funkce i s jedním hlavním fotoaparátem.

Jenže neexistuje společnost, která by měla stejné softwarové možnosti jako Google, takže je pro většinu výrobců jednodušší dát to telefonu duální fotoaparát. I z pohledu marketingu jsou na tom duální fotoaparáty lépe.

dualni fotoaparaty samsung

Samsung při představení nové technologie řekl, že klasická implementace duálního fotoaparátu je obtížná a časově náročná. A to už i třeba jen kvůli tomu, že se musí optimalizovat OEM, senzory a algoritmy.

Ve snaze snížit implementaci, vytvořil Samsung ISOCELL Dual, což má být “první kompletní řešení” duálního fotoaparátu. Senzory mají 13 MPx a 5 MPx, případně dvakrát 8 MPx. Výhodou má být to, že implementace do telefonů má být jednoduchá, tudíž i levnější. V blízké budoucnosti se tak můžeme dočkat Samsung telefonů střední a nižší třídy s duálním fotoaparátem.

Máte na svém telefonu duální fotoaparáty? Využíváte jejich funkce?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)