Samsung Drive Link i pro české řidiče (vše, co potřebujete vědět)

drivelink_ico

Samsung se snaží zjednodušit život těm uživatelům, kteří mají ve zvyku používat mobilní telefon během jízdy autem (což se u nás, pokud budete telefon držet v ruce, samozřejmě nesmí). Jeho nová aplikace Drive Link (překvapivě se nejmenuje S-Driver, S-Passenger, S-Navigator, ani S-něco_jiného) umožňuje uživatelům jednodušší přístup k nejoblíbenějším aplikacím, jako je hlasité hands-free, navigace, nebo poslech hudby.

Podle oficiální tiskové zprávy je rozhraní aplikace jasné a přehledné, ideální pro rychlé a intuitivní použití na cestách. Zvětšená tlačítka jsou doplněna jednoduchou strukturou menu, umožňující snadné a intuitivní procházení možností. Po spuštění aplikace se na úvodní obrazovce zobrazí čas a informace o počasí pro aktuální polohu. Kromě toho jsou také prezentovány naplánované události uložené v kalendáři, a pokud obsahují údaje o adrese, je nabídnut odkaz pro nastavení cíle navigace.

Samsung Drive Link

Samsung Drive Link

Drive Link má kompletní navigační funkce, používá GPS telefonu a dovoluje uživateli vybrat přednastavené, poslední nebo oblíbené destinace, či vyhledat konkrétní adresu. Pokud na mobil přijde textová zprávu s informací o adrese, může uživatel jedním kliknutím nastavit tuto adresu jako cíl.

Aplikace bude umět komunikovat s palubními informačními systémy automobilů přes nový protokol MirrorLink, podporovaný členy konsorcia Car Connectivity, mezi kterými figurují výrobci General Motors, Toyota, Honda, Volkswagen, Daimler a Hyundai.

Samsung Drive Link

Samsung Drive Link

Pokud jde o zábavu, skrze audio systému vozu bude možné přehrávat hudební soubory uložené v telefonu, ale také internetová rádia z celého světa prostřednictvím aplikace TuneIn, která nabízí 70 000 rozhlasových stanic a dva miliony streamů ze všech kontinentů. Brzy budou k dispozici další kompatibilní internetové aplikace.

Nejdůležitější je zůstat v kontaktu – Drive Link obsahuje funkci s názvem “Text-To-Speech”, jež bude k dispozici v angličtině (americké i anglické), francouzštině, italštině, němčině a španělštině; další jazyky pravděpodobně budou přidány později. Tato funkce dokáže předčítat všechny příchozí zprávy, e-maily, aktualizace sociálních sítí a webů do reproduktorů systému, aniž by řidič musel spustit oči z vozovky. Všechny kontakty uložené v telefonu jsou nahrány do aplikace, samozřejmě je také možné provést hovor přímou volbou na klávesnici.

Aplikace bude nejprve exkluzivně k dispozici všem majitelům Samsungu Galaxy S III (GT-I9300), v blízké budoucnosti budou následovat další zařízení Samsung s Androidem 4.0 (Ice Cream Sandwich). Drive Link je ke stažení ze Samsung Apps v těchto 21 zemích: Belgie, Česká republika, Dánsko, Francie, Irsko, Itálie, Lucembursko, Maďarsko, Německo, Nizozemí, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Ukrajina a Velká Británie.

Zdroje: Talk Android, Samsung Tomorrow, Android Authority, tisková zpráva společnosti Samsung, Android Phone Fans, Droid Matters a Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)