Samsung Chromebook Pro bude dělo s 2K displejem a známým stylusem

samsung-chromebook-pro-nahledak

Vzhledem k tomu, že se Googlu povedlo nakrmit Chromebooky Androidími aplikacemi, stávají se z nich rázem mnohem použitelnější zařízení, než tomu kdy dosud bylo. S klidem v srdci si nyní můžeme dovolit říci, že nové modely budou moci plně konkurovat klasickým notebookům. Své o tom ví i Samsung, který na svém kontě několik Chromebooků má. A nyní chce prolomit ledy pomocí nového přírůstku Samsung Chromebook Pro. Má ale čím zaujmout?

Samsung Chromebook Pro bude mít S-Pen. Tedy vlastně jen PEN

Jednou drobností, kterou se bude nový Samsung Chromebook Pro odlišovat je stylus. Na první pohled nám připadá poněkud povědomý. Aha, ono to bude tím, že je na první pohled podobný stylusu S-Pen, známému z řady Galaxy Note. Jenže S-Pen to není. Tento stylus se jmenuje prostě jen PEN.

samsung chromebook pro 03

Abychom ale nemluvili jen o stylusu (o jehož funkcích toho stejně zatím moc nevíme), pro který nenajde využití každý, podíváme se také na nějaké ty specifikace, které nám o Chromebooku prozradí více. Tak třeba takový displej dosáhne úhlopříčky 12,3″ a jeho zavěšení umožní jeho otočení o 360°. Jeho jas by měl být až 400 nitů, což značí solidní světelnost. Rozlišení pak dosáhne až na 2400×1600 pixelů, což činí jemnost 234 ppi, což je také velmi pěkná hodnota, vzhledem k tomu, že jde v podstatě o notebook.

samsung chromebook pro 11

O výkon se bude starat šestijádrový ARM procesor Rockchip (2x Cortex A72 a 4x Cortex A53), kterému bude asistovat operační paměť o velikosti 4 GB. Ostatní specifikace pak zahrnují dva porty USB-C, základní úložiště 32 GB nebo třeba výdrž až 10 hodin (kapacita baterie není v tuto chvíli známa). Chromebook by měl být vyroben z hliníku a jeho tloušťka by měla být pouhých 13,9 mm a hmotnost jen 1,08 kg.

samsung chromebook pro 13

Jaká bude cena?

Nový Samsung Chromebook Pro sice není nejtenčím notebookem na světě, možná není ani tím nejlehčím, rozhodně ale nevypadá vůbec špatně a nabízí zajímavé parametry. V americkém e-shopu Adorama bylo možné nový Chromebook předobjednat za 499 USD (asi 12500,- Kč bez DPH), záhy ale přišlo stažení předobjednávek. Samozřejmě proto, že Samsung chce nejprve svůj nový stroj ukázat světu sám a něco hezkého o něm povědět.

samsung chromebook pro 12

Líbí se vám nový Chromebook? A co říkáte na podporu Android aplikací v Chrome OS? Byl by pro vás v současnosti Chromebook použitelným strojem? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem.

Zdroj: sammobile.com.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)