Samsung Behold 2 poprvé s uživatelským prostředím TouchWiz

samsung nahledovy

Oznámení nového Samsungu s operačním systémem Android se sice týká jen amerického trhu, i tak si ale tento telefon zaslouží pozornost i v našich končinách. Oficiálně představený Behold 2 střídá první Samsung s Androidem, model Galaxy. A prý to stihne ještě letos!

Nadnárodního operátora T-Mobile můžeme bez obav označit za subjekt, který se zatím nejvíce podílí na celosvětovém rozšiřování telefonů se systémem Android. Ačkoliv český T-Mobile nabízí zatím pouze T-Mobile G1, americká divize již zařadila do nabídky i myTouch 3G a v plánu jsou také Motorola CLIQ/DEXT a nově právě i Samsung Behold 2.

Samsung Behold 2 a tzv. Cube Samsung Behold 2 a tzv. Cube

S výbavou na tom Behold 2 bude podobně jako model Galaxy (i7500):

  • Displej AMOLED o velikost 3,2″ (rozlišení pravděpodobně zůstane stejné – 320 x 480 pixelů)
  • Fotoaparát s rozlišením 5MPx
  • 3G, Wi-Fi, Bluetooth
  • 16GB microSD karty
  • Prostředí TouchWiz

Displej by měl vyniknout zejména lepšími pozorovacími úhly a sytějším podáním barev. Zaujalo nás ale především uživatelské prostředí TouchWiz, které jistě není novinkou pro uživatele Windows Mobile. Pro Android, však ano. Předešlý model Galaxy TouchWiz totiž neobsahoval, vystačil si s jednoduchým rozhraním Androidu. TouchWiz je tedy nástavbou klasického prostředí Androidu, podobně jako třeba HTC používá Sense. TouchWiz nabídne až 6 virtuálních ploch (tedy o jednu méně, než má Sense). Navíc přechod mezi plochami doprovodí efekt Cube, tedy kostka, jejímž natočením vyberete požadovanou virtuální plochu. Na výběr bude také mnoho widgetů, které známe z telefonů s Windows Mobile.

Srovnání Behold 2 s předchůdci Galaxy a Behold 1 (WM) Srovnání Behold 2 s předchůdci Galaxy a Behold 1 (WM)

Jestli se telefon dostane i do Evropy, a případně kdy, zdroje neuvádí. Ještě totiž není známa ani cena či přesné datum vydání pro americký trh. Jako první bude Behold 2 prodávat T-Mobile US, šance i pro český trh tedy existuje.

Zdroj: TalkAndroid.com

archiv
O Autorovi - archiv

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)