Samsung prozrazuje, co očekávat od Androidu 6.0

Samsung_S6_family

Společnost Google včera večer oznámila jméno sladkosti, po které se bude označovat další verze systému Android. Jediné, na co teď ještě musíme počkat, je oficiální vydání plné verze systému. Ta by pak měla přijít spolu s nejnovějšími zařízeními Nexus. Všichni výrobci ale vydání očekávají s maximálním napětím, aby mohli ihned začít pracovat na upgradech svých nadstaveb a aplikací. Například Samsung vydal zajímavou infografiku, která ukazuje všechny nejdůležitější změny v systému 6.0 Marshmallow.

Infografika od Samsungu

Přehled novinek od společnosti Samsung v kostce

  • Správa oprávnění – jednoduše můžete určovat, která práva mohou jednotlivé aplikace využívat.
  • Sledování paměti – nová záložka umožní snadno sledovat, kolik paměti využívají jednotlivé aplikace.
  • Rychlé přihlašování pomocí otisku prstu – snímač otisků půjde použít nejen k odemčení telefonu, ale rovněž k přihlašování k aplikacím či vyplňováním hesel.
  • Automatická záloha – systém Android 6.0 umožní zálohovat uživatelská data či nastavení aplikací.
  • Šetření energie – nová verze systému Android je šetrnější k vaší baterii, neboť dokáže lépe odhadnout, kdy je telefon využíván a kdy je možné utlumit procesy na pozadí.

Samozřejmě se jedná o funkce, o kterých jsme již v minulosti slyšeli. Google je vyjmenoval již při představení Developer Preview Androidu M na letošním Google I/O. To, co v infografice Samsung zmiňuje, jsou však jen ty nejšťavnatější novinky, které nová verze systému přinese. Změn oproti předešlé verzi je však mnohem více. Často jsou to jen drobnosti, ale ty občas potěší mnohem více, než velké změny, které nevyužije každý.

Můžete si být jisti, že aktualizace na Android 6.0 Marshmallow dorazí na všechny letošní modely, tedy na Samsung Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge+ a Galaxy Note 5. Dá se předpokládat, že i loňský Galaxy S5 se aktualizace dočká. Tato informace však není potvrzená. Pravděpodobně se dočkáme nejnovější verze i na cenově dostupnějších smartphonech. Pravděpodobně ale jen na těch, které teprve spatří světlo světa.

Je jen otázkou času, kdy se dozvíme detailní informace o všech provedených změnách v systému. A samozřejmě také než se dozvíme, které modely jakých výrobců dostanou upgrade na novou verzi operačního systému. Zatím víme jen to, že ze zařízení Nexus dostanou upgrade ta s číslovkami 5, 6 a 9. Další, na která často dostáváme dotazy, jako například Nexus 4 nebo 7, nebyla potvrzena. Nezbývá tedy čekat, než se v Googlu rozhodnou vydat prohlášení o dostupnosti.

Zdroj: AndroidAuthority.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)