S jakou navigací pojedete na letošní dovolenou? (Víkendová hlasovačka)

s-jakou-navigaci-pojedete-na-letosni-dovolenou-ikona

Díky schopnosti mobilních telefonů zjišťovat svou polohu prostřednictvím družicových systémů se jedním z dnes již tradičních použití tohoto typu elektroniky stala navigace. Tuto skutečnost potvrzuje i rostoucí zájem našich čtenářů, týkající se zejména navigačních aplikací. Proto jsme se rozhodli toto kolo Víkendové hlasovačky a diskuze věnovat otázce, která bude již brzy aktuální – totiž s jakou navigací pojedete na letošní dovolenou?

S jakou navigací pojedete na letošní dovolenou? S jakou navigací pojedete na letošní dovolenou?

V tuto chvíli ještě není zcela zřejmé, jak bude u jednotlivých operátorů od 15. června vypadat datový roaming. Je tedy otázkou, zda budeme moci využívat mobilní data za hranicemi stejně, jako na území naší domovské země, nebo jestli se budeme muset nadále spolehnout na offline navigace. Mimo Evropskou unii je rozhodování snadnější – v některých zemích dosahují částky za přenesený megabajt takových výšek, že offline navigace je jediným řešením.

Navigace nahrazují autoatlasy Navigace nahrazují autoatlasy

Online navigace přinášejí jako největší přidanou hodnotu zejména aktuálnější mapy. Stranou bychom ale neměli nechat ani informace o uzavírkách či aktuální dopravní informace. Díky tomu se můžete vyhnout kolonám a nezůstanete stát před uzavřenou cestou. Pochopitelně bez mobilního datového připojení nejsou tyto údaje k dispozici a navigace tak může počítat pouze s matematickým modelem, který v některých případech zohledňuje historická data o provozu.

S online navigací se můžete vyhnout kolonám S online navigací se můžete vyhnout kolonám

Vybrat si ideální navigaci není jednoduché – v podstatě se dá říci, že každá aplikace má alespoň jednu vlastnost či funkci, kterou ostatní nedisponují. Záleží pak na tom, jaké vlastnosti jsou pro vás důležité. Někdo si rád nastavuje zobrazované informace, další požaduje co možná nejvíce informací o dění před sebou, jiný ocení výběr z několika tras či možnost přidat na cestu třeba pět zastávek. Ani na základě výsledků ankety tak nelze jednoznačně tvrdit, že aplikace, která získala nejvíce hlasů, je automaticky nejlepší. Znamená to pouze fakt, že danou navigaci používá nejvíce čtenářů.

S jakou navigací pojedete na letošní dovolenou?

Pojďme tedy na hlasování. Pro účely této Hlasovačky nominujte aplikaci, na kterou hodláte spoléhat nejvíce. Tedy pokud například po Česku pojedete s jednou, ale v Rakousku s druhou navigační aplikací, hlasujte pro tu, která bude na vaší obrazovce delší dobu. Do ankety jsme zařadili všechny aplikace, které se v posledních čtyřech letech objevily v rámci cyklu SvětAndroida doporučuje/Čtenáři doporučují. Pro lepší přehlednost je seznam seřazen abecedně.
[gravityform id=”131″ title=”false” description=”false” ajax=”true”]
V diskuzi pod článkem pak můžete rozebrat důvody, proč jste hlasovali právě pro tu či onu aplikaci. Budeme rádi, když přidáte hlavní důvody, pro které jste se rozhodli pro konkrétní navigaci.

Hlasovačka z minulého týdne

Před týdnem jsme se vás v rámci Víkendové hlasovačky a diskuze ptali, jestli jste si někdy něco koupili díky reklamě v aplikaci. Výsledky jsou tentokrát takřka jednoznačné: 87 % hlasujících si nikdy nic díky reklamě v aplikaci nekoupilo. 6 % ano, ovšem jen jednou, dalších 5 % pak i více než jednou. I tato čísla však ukazují, že reklama v aplikacích má smysl. Pokud by tato čísla platila globálně, znamenala by (při miliardě zařízení s Androidem) více než 110 milionů uživatelů, kteří si alespoň jednou něco díky reklamě v aplikaci koupili.

Hlasovačka z minulého týdne Hlasovačka z minulého týdne

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (44)