Jak na rychlé vybití baterie u mobilního telefonu?

vybíjení baterie – náhled

Dostanete se čas od času do situace, kdy potřebujete co nejrychleji vybít baterii vašeho chytrého telefonu? Tak právě s tím vám pomůže tento návod, který nabízí několik tipů na to, co udělat, když potřebujeme vybít náš akumulátor.

Důvodů, proč to vlastně dělat, může být hned několik, například otestování nové nabíječky, zkalibrování právě zakoupené baterie nebo jen zvědavost, za jak dlouho jste schopni váš telefon zcela “vyždímat”.

Mobilní data

Jedním z největších “žroutů” energie jsou mobilní data. Ta by tak měla být stále aktivní a nejlépe v místech, kde je dostupné LTE připojení (pozor na FUP). Na něm se poté ještě hodí spustit stahování objemnějších souborů, které také může celý proces značně urychlit. Jednou z dalších možností je také udělat radost některému z našich kamarádů a přepnout naše zařízení do režimu přístupového bodu.

Jas displeje na maximálních hodnotách

Zapomeňme na snížený jas displeje nebo na jeho automatické nastavení dle okolního světla. Pokud chceme naše baterie co nejrychleji vybít, řiďme se pravidlem “čím více, tím lépe”. Hodnotu bychom tedy měli nastavit na maximální hodnoty, které nám displej dovoluje. U telefonů využívajících AMOLED displejů se navíc hodí zobrazovat co největší množství bílé barvy, neboť u této technologie jsou černé obrazové body “vypnuté”. (Více informací o funkci AMOLED displejů můžete najít v tomto článku.)

vybití baterie -jas

Hry, hry a ještě jednou hry

Jak je dobře známo, hraní náročných mobilních her přináší úskalí v podobě vysoké náročnosti na spotřebu energie. V naší situaci se však jedná o výhodu. V případě, že se snažíme o nejrychlejší možné vybití baterie, je hraní náročných 3D titulů velice dobrou volbou. Ideální je také připojit sluchátka a zvuk nechat vystupovat právě pomocí nich.

Vybití baterie - hraní her

GPS navigace

Vynikajícím pomocníkem při vybíjení baterie se může stát také GPS navigace. Co na tom, že nepotřebujeme nikam dovést, postačí zvolit náhodnou trasu a při venkovní procházce nechat aplikaci běžet na pozadí (nejlépe se zapnutým displejem). Zde je výsledek rovněž zaručený.

vybití baterie - GPS

Aplikace třetích stran

Jednou z možností je také využít některé z aplikací třetích stran, které se specializují na tuto problematiku. Je však třeba si dát důkladný pozor na to, aby se toto řešení nestalo kontraproduktivním a nedošlo při něm k poškození některé části našeho přístroje.

Kombinace všech tipů = zaručený výsledek

Nejlepších výsledků při vybíjení vaší baterie dosáhnete kombinací všech výše zmíněných tipů.

Jaký postup při vybíjení baterie volíte vy?

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (25)