Rychlé sdílení souborů na Androidu přes SuperBeam

unnamed

Občas se vám stane, že potřebujete někomu v rychlosti překopírovat soubor a žádná z dostupných variant není dostatečně rychlá, elegantní a efektivní. Jak je možné, že se zařízení nechtějí spárovat přes Bluetooth? Vždyť to včera šlo! Sakra, jako příloha mailu je to moc velké… ani to nestihnu nahrát na Dropbox! Možná trochu dramatizuji, ale třeba nejsem až tak daleko od pravdy.

unnamed (4) 2adutyqa

Za vyzkoušení by ve svízelné situaci mohla stát aplikace SuperBeam. Funguje na principu WiFi Direct pro posílání souborů. Na jednom mobilu vyberete soubor, který čeká cesta na druhé zařízení a mobil vám vygeneruje QR kód. Ten pomocí druhého telefonu naskenujete (opět skrze SuperBeam aplikaci) a… to je v podstatě vše. Pokud jsou oba mobily vybaveny NFC technologií, můžete využít i tuto možnost.

Se SuperBeamem by měla v pohodě spolupracovat většina správců souborů či galerií, takže rychlému přenosu souborů by už nemělo stát nic v cestě. Vlastně ano – systém. Pokud máte nižší verzi Androidu než 4.0, program se přepne pouze do funkce WiFi hotspotu.

SuperBeam je zdarma a instalační balíček má velikost pouze 1,2MB, takže ho v klidu stáhnete i přes mobilní datové připojení.

 

SuperBeam | Easiest and fastest way to share files on Android

SuperBeam | Easiest and fastest way to share files on Android

 

SuperBeam | WiFi Direct Share
Majed Alhajry
Verze 2.1 (25. 3. 2013)
Velikost 1,2 MB
4.0+


Zdarma

 

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (5)