Rozšířená realita není jen výsadou Pokémon GO. Vyzkoušejte i jiné hry

Rozšířená realita

Rozšířená realita zažívá boom a nemůže za to nikdo jiný, než Niantic se svým Pokémon GO.  Co ale dělat, když už vás Pokémoni nebaví? V poslední době bylo oznámeno mnoho zajímavých projektů, k vydání mají ale bohužel daleko. V Google Play nicméně nalezneme několik her a aplikací, které jsou starší než Pokémon GO. Pojďte se podívat na ty nejzajímavější.

Rozšířená realita v Pokémon GO není nejlepší

Pro mnohé asi ne moc překvapivá zpráva. Ale i přesto získávají Pokémoni mnoho rekordů a byla tu několika týdenní doba, kdy se nehovořilo o ničem jiném. Zároveň k dokonalosti má hra daleko a bude potřeba ještě hodně aktualizací s novým obsahem, aby se udržela. Namátkou to je výměna Pokémonů, skupinové souboje, duely mezi hráči kdekoliv, nebo propracovanější soubojový systém. Takhle by se dalo ještě chvíli pokračovat, takže se radši zaměříme na ty alternativy.

1) Ingress

Ingress – It’s time to Move.

Ingress - It's time to Move.

Čím jiným začít, než vzdáleným bratrancem Pokémon GO, bez kterého by pravděpodobně ani nikdy nevznikl. I když nezpůsobil takový poprask, je stále velmi oblíbenou hrou. Lidé zde bojují za svou frakci o kontrolu nad portály, které jsou různě rozesety po celé Zemi. Oproti Pokémon Go je také mnohem více propracovanější, mínusem může být menší počet hráčů, kterých bylo minulý rok “jen” 7 milionů.

[appbox googleplay com.nianticproject.ingress]

2) Zombies Run!

All-New Zombies, Run! Trailer (Android)

All-New Zombies, Run! Trailer (Android)

Pokud nechcete chodit, můžete běhat, a to rovnou před zombíky. Zombies, Run! změní vaše běhání v “boj o život”. V různých intervalech se vám přeruší vaše písničky, spustí se strašidelný zvuk a vypravěč vás vyzve k tomu, abyste utíkali jak o život. Minimálně jedno vám může hra zaručit, dostane vás do formy mnohem lépe než ostatní hry s rozšířenou realitou.

[appbox googleplay com.sixtostart.zombiesrunclient]

3) Clandestine: Anomaly

Clandestine: Anomaly – Android Release Trailer

Clandestine: Anomaly - Android Release Trailer

Trošku více akce do rozšířené reality přidává Clandestine: Anomaly. Hra přeměňuje vaše okolí v bojiště, které musíte různými šílenými zbraněmi bránit, co to jen jde a následně ochránit svět před ničivým virem. Nic originálního, ale implementace do reálného světa je provedena velmi dobře, bonusem je také to, že u Android verze jsou čtyři první úrovně zdarma.

[appbox googleplay com.zenfri.clandestine]

4) Star Walk

Star Walk – Conjunction of Jupiter and Venus. Astronomy video

Star Walk - Conjunction of Jupiter and Venus. Astronomy video

Akce už bylo dost, rozšířená realita má i klidnější věci. Tím pravým ořechovým by mohla být například aplikace Star Walk, která pomocí vaší pozice přesně ukáže hvězdy, planety, satelity a hvězdné konstelace. Aplikace se zapne tím, že telefon namíříte na oblohu, pak s ním můžete volně pohybovat a v reálném čase se vám budou zobrazovat zajímavosti vesmíru .

[appbox googleplay com.vitotechnology.StarWalk2Free]

5) ZooKazam

Weather conditions in ZooKazam

Weather conditions in ZooKazam

Na konec tu máme jednoduchou aplikaci ZooKazam, která dokáže přetvořit různá zvířata do 3D podoby a zobrazit je ve vašem obýváku. Aplikace je spíš určena pro děti, kterým se tak můžou lépe ukázat zvířata, než jen aby je viděly na plochém obrázku. V popisu aplikace najdete, že je potřeba nejprve stáhnout a vytisknout speciální papír pro zobrazení, nicméně bude stačit i například kontrastní časopis.

[appbox googleplay com.AtlantaAr.ZooKazam]

Hrajete nebo používáte jiné hry a aplikace s rozšířenou realitou?

zdroj: thrillist.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Jak hrat pokemon go nahled-1

Jak hrát Pokémon Go, když venku prší?

Zprávičky Jan Dolejš Jan Dolejš
4 min. uložit na později

Komentáře (11)