Disk Google konečně nabízí roční předplatné se 16% zvýhodněním

disk-google-rocni-predplatne-ico

Placené tarify Disku Google nabízely donedávna jedinou možnost, a to měsíční platbu. Části uživatelů začal ve středu vyhledávací gigant nabízet roční předplatné se zajímavým zvýhodněním. Proti aktuálním taxám ušetří uživatelé mezi 16 a 17 %.

Části uživatelů začal Google nabízet roční předplatné Části uživatelů začal Google nabízet roční předplatné

Roční předplatné je nabízeno jen u tarifů se 100GB a 1TB úložištěm. Verzi s 10, 20 a 30 TB je nadále možné platit pouze měsíčně. V případě 100GB varianty by zákazník při stávající sazbě zaplatil v měsíčních platbách 12 x 1,99 dolarů, tedy 23,88 dolarů. Při roční platbě 19,99 dolarů tak ušetří 3,89 dolarů, to jest 16 %. V případě většího 1TB tarifu je místo dvanácti plateb ve výši 9,99 dolarů, tedy 119,88 dolarů, nabízena roční sazba 99,99 dolarů, což je sleva 16 %. U obou tarifů se dá říci, že při roční platbě dostane zákazník proti měsíčním sazbám dva měsíce zdarma. Vyšší tarify zatím roční sazbu nenabízejí – 10 TB prostoru můžete mít za 99,99 dolarů měsíčně, 20 TB za 199,99 dolarů za měsíc a největší varianta s kapacitou 30 TB přijde na 299,99 dolarů.

Roční předplatné jako zbraň proti konkurenci?

Nastavená cenová politika přesně kopíruje nabídku konkurenčního Dropboxu, kde za 1 TB zaplatíte taktéž 9,99 dolarů měsíčně nebo 99 dolarů ročně. Dalším konkurentem může být OneDrive od Microsoftu, kde 1 TB stojí 69,99 dolarů ročně při pořízení služby Office 365 pro jednotlivce.

Nová nabídka zatím není zobrazována všem. Dokonce i v rámci Spojených států řada uživatelů hlásí, že má k dispozici pouze měsíční periodu plateb. Nám se na soukromém účtu Google nabídka roční platby nezobrazovala, zatímco na firemním ano. České ceny tedy vypadají následovně: 100GB verze přijde při roční platbě na 599,99 Kč, 1TB varianta pak na 2999,99 Kč. Z výše uvedeného lze předpokládat, že Google uvolňuje nové roční tarify postupně. Zvýhodněná nabídka zatím údajně není určena pro účty Google Apps.

[appbox googleplay com.google.android.apps.docs]

Ocenili byste roční předplatné, které je cenově výhodnější než měsíční platba? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: androidpolice.com, androidauthority.com, androidcentral.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)