Retro vrací úder: Dejte Androidu neotřelý vzhled!

nexusae0_l_lcd_thumb

Pamatuji se, jak jsem jako malý kluk chodil kolem výlohy v místním elektru a obdivoval první digitální asistenty – takzvané databanky. O dvacet let později si na svůj Android instaluji nové vizuální téma, které připomíná “staré dobré” časy.

První Nokie, Gameboy nebo třeba vědecké kalkulačky na středních školách – mnoho z nás se dostalo do styku s monochromatickým LCD displejem. A právě tyhle svým způsobem kouzelné zeleno-černé zobrazovače si můžete připomenout instalací nového skinu pro širokou škálu androidích launcherů a nadstaveb – například Nova, ssLauncher a Go Launcher. Aplikování vzhledu není automatické, v podstatě si jen stáhnete sadu grafických prvků, které si pak sami musíte poskládat dle vlastních potřeb a chutí. Samotný autor používá ssLauncher, ale evidentně jen z toho důvodu, že Go Launcher není “zrovna moc populární” na stránkách MyColorScreen, kde se tento skin nachází ke stažení.

nexusae0_l_lcd_thumb

Pokud byste rádi převlékli svůj telefon do retro vzhledu, mrkněte se na video níže, kde autor názorně popisuje, jak konkrétně postupovat. Pro správné fungování budete potřebovat i Ultimate Custom Widget. Jak vidno, není to jen otázka pár ťuknutí na displej a i s dodanými grafickými podklady je to práce na dlouho. Výsledek je ovšem parádní! Kdyby se do tohoto moddingu pustil některý ze čtenářů, nezapomeňte se v komentářích podělit o výsledek!

 

LCD (by z3u5) – Android Homescreen Tutorial

LCD (by z3u5) - Android Homescreen Tutorial

 

Ultimate custom widget (UCCW)
VasuDev
Verze 2.8.5 (31. 3. 2013)
Velikost 1,7 MB
2.2+


Zdarma

 

GO Launcher EX (čeština)
GO Launcher Dev Team
Verze 3.5 (24. 4. 2013)
Velikost 7,5 MB
2.0+


Zdarma

 

ssLauncher
ChYK
Verze 1.11.2 (2. 5. 2013)
Velikost 1,2 MB
2.2+


Zdarma

 

Elixir 2
Tamás Barta
Verze 2.32.1 (9. 4. 2013)
Velikost 5,8 MB
2.1+


Zdarma

 

Zdroj: Android Police

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)