Remix OS 2.0: Android pro PC je nyní k dispozici i pro tablety Nexus

remix os nexus 9 nexus 10

Od vydání první testovací verze upraveného Androidu, pojmenovaného Remix OS, uteklo již několik týdnů. Nyní se na světlo světa dostává také verze, která je určená pro tablety Nexus 9 a Nexus 10. Jedná se v podstatě o první hlavní verzi dostupnou vůbec pro tablety, protože původně byl tento systém určen jen pro PC a notebooky. Jednoduše řečeno, Remix OS má ambice být na všemožných zařízeních, na kterých by multi-tasking, jaký známe z PC, mohl být přínosem.

Na počítače se začátkem března dostala poněkud stabilnější verze než ta původní. Přinesla podporu 32bitových počítačů, možnost duálního zavádění systému a OTA aktualizace. Remix OS 2.0 pro Nexusy 9 a 10 pak slibuje kompletní funkčnost a možnosti z novější verze pro osobní počítače.

remix os android

Co nabídnou tablety s Remix OS?

Ve zkratce: tablety s tímto systémem budou moci měnit velikost plovoucích oken, využívat hlavní multi-taskingovou lištu a nový panel pro upozornění. Samozřejmě nechybí správce souborů pro externí úložiště a nový vzhled celého navigačního rozhraní.

Pokud jste nedočkaví a chcete už honem na svém Nexusu systém vyzkoušet, můžete si jeho obraz stáhnout pod následujícími odkazy:

Systém se instaluje ručně pomocí ADB příkazů. Pokud nevíte jak na to, pomůže vám jednoduchá příručka, kterou vývojáři k této verzi vydali. Během následujících několika dnů byste se pak měli dočkat první OTA aktualizace.

Zdroj: androidauthority.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

a422_ico

Jaké novinky přináší Android 4.2.2?

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
2 min. uložit na později

Komentáře (5)