Reklama Samsungu opět zesměšňuje uživatele iPhonů

reklama_ico

Samsung v roli leadera v segmentu telefonů s OS Android a Apple se svým vlastním operačním systémem jsou nesporně velkými konkurenty na trhu smartphonů, kteří neustále bojují o podíl. Rivalita se projevuje nejen snahou nabídnout co možná nejzajímavější zařízení, ale také v reklamách, kde si zejména jihokorejský výrobce poměrně často bere na mušku “jablečné” telefony.

Nová reklama Samsungu klade důraz na možnosti a výhody bezdrátového nabíjení Nová reklama Samsungu klade důraz na možnosti a výhody bezdrátového nabíjení

Ve včera publikovaném televizním reklamním spotu Samsung prezentuje svou vlajkovou loď Galaxy S6 Edge a klade důraz na možnosti a výhody bezdrátového nabíjení. Neobešlo se to ale bez rýpnutí do Applu. Reklama ukazuje uživatele iPhonů v nejrůznějších situacích, ve kterých jim nabíjecí kabely a dokovací stanice komplikují život – musí protahovat kabely (očividně se jedná o bílé kabely Lightning, jež jsou typické pro Apple) nábytkem, rozmotávat je a ještě s nimi shazují předměty.

Úvodní myšlenkou, kterou reklama podsouvá, je “Zase další den svázaný dráty.” Reklama Samsungu, že buď můžeme i nadále trpět s dráty, nebo “změnit způsob nabíjení” využitím bezdrátových indukčních řešení, jak je nabízejí jihokorejské vlajkové lodi – samozřejmě na rozdíl od iPhone. Majitelka Galaxy S6 Edge tedy v závěru klipu pouze jednoduše položí telefon na nabíjecí stanici a může jít spát.

https://www.youtube.com/watch?v=kvDOosa8PEo

Dodejme, že podložka pro bezdrátové nabíjení není součástí standardního balení vlajkových lodí Samsungu, ale pokud na ni máte zálusk, pořídíte ji pouze samostatně.

Reklama Samsungu neříká celou pravdu

Reklama Samsungu je z objektivního pohledu poněkud drzá a neříká vše (koneckonců – je to reklama), neboť ve skutečnosti i k indukční nabíječce je nutné přévést kabel – třeba pod stolem, jak to ve videu provádí jeden z “jablíčkářů.” Odpadá sice otravné zapojování konektoru do zařízení, na druhou stranu ale není možné telefon nabíjet například během hovoru (pokud tedy nechcete držet nabíječku u hlavy, nebo hlavu na nabíječce). Přesto je Samsung očividně přesvědčen, že nutnosti připojování kabelu do telefonu je svým způsobem krokem vzad.

Zdroje: Hi-Tech, Redmond Pie, GSM Arena, iSpot, CNET.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (35)