Když se daří, tak se daří: ředitel Archosu utopil při ukázce voděodolný telefon

archos_ceo_ico

Firma Archos není u nás neznámou značkou, nicméně hlavním cílovým trhem je Francie, proto není překvapením, že se tento výrobce prezentuje na nejdůležitějším evropském veletrhu Mobile World Congress v sousedním Španělsku. Jedním z prezentovaných kousků je nový chytrý telefon, který Archos připravil ve spolupráci s francouzským výrobcem outdoorového vybavení Quechua. Logicky se jedná o “mobil do nepohody”, kterému by například neměla ublížit voda či pád na zem. V rozhovoru (pravděpodobně pro francouzskou televizní stanici M6) ukazuje generální ředitel firmy Loic Poirier telefon Quechua Phone 5, přičemž celá prezentace skončila docela slušným trapasem.

Překvapený generální ředitel firmy Archos Loic Poirier Překvapený generální ředitel firmy Archos Loic Poirier

První test proběhl v pohodě – po pádu zařízení na tvrdý povrch z výšky pasu nebyla patrná žádná poškození. Druhý test měl demonstrovat vodotěsnost telefonu, k čemuž Poirier použil nádobu, do které mobil vložil a naplnil ji vodou z kohoutku. Při vyjmutí již zařízení nereagovalo a zcela zjevně se odporoučelo do křemíkového nebe.


Le directeur d’Archos casse un smartphone censé… by Spi0n

V médiích se nyní spekuluje, zda by test dopadl lépe, kdyby ředitel vložil telefon do nádoby s připravenou vodou, neboť vodotěsná konstrukce nebývá koncipována na proud vody, nýbrž jen na ponoření. Podle dalších zdrojů je Quechua Phone odolný dle standardu IP54, což znamená, že by měl vydržet “stříkající vodu” ze všech úhlů, ale zjevně nebyl schopen odolat útoku z vodovodního kohoutku. Ať je pravda kdekoli, rozhodně se jedná o jeden z legračních incidentů, které stojí za to vidět.

Zdroje: Android Headlines, Geek.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)