Spojení Spotify a Google v praxi: Record Player najde hudbu podle obrázku

record player vinyl spotify

Record Player je zajímavá webová služba, která využívá funkce společností Google a Spotify. Dalo by se říct, že jde o takový Shazam, který ale funguje s obrázky alb. Využití je hned několik.

Record Player vám spustí hudbu podle fotografie alba

Přímo autor popisuje, že je služba z velké části určena pro lidi, kteří si kupují CD a vinyly s hudbou. Například když jste v obchodě s vinylem a narazíte na nějaké zajímavé album, tak si jej pomocí této služby můžete jednoduše poslechnout. Stačí jen album vyfotit, uploadnout a pokud je album k dispozici na Spotify, tak se vám ihned spustí. Record Player si můžete vyzkoušet sami na tomto odkazu ZDE.

Fungovat to ale může i například když naleznete na půdě staré desky, které už nemáte na čem přehrát, takhle si je můžete rychle přenést do Spotify. Obrázek nebo fotografii alba zpracovává API Google Vision, ta navrhne možný název alba. Record Player tato data vezme a pokusí se vyhledat album a autora v knihovně Spotify. Pokud ji najde, tak se ihned nabídne album k přehrání.

Pro někoho může být stále jednodušší napsat název alba klasicky ručně. Každopádně s Record Player může být i zábava. K hledání se může použít jakákoliv fotka, třeba vaše selfie, nebo fotografie psa a služba ve většině případů stále nabídne album. Můžete si tak podle fotografií pouštět hudbu, ke které byste se normálně vůbec nedostali.

[appbox googleplay com.spotify.music]

Přijde vám tato služba pro Spotify užitečná?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)