Osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 815 se opět ukazuje

Qualcomm Chips

S dosavadním nejvýkonnějším procesorem od Qualcommu – čipem Snapdragon 810 – jsme se měli možnost setkat zatím jen v hrstce telefonů, přesto už se vodami internetu šíří informace o nacházejícím procesoru s označením Qualcomm Snapdragon 815. Ten po vzoru předchůdců nabídne jako vždy vyšší výkon a několik nových vylepšení. Zatímco Snapdragon 810 sází na čtveřici úsporných jader Cortex-A53 a čtveřici Cortex-A57 pro vysoký výkon, novinka by měla využívat kombinaci Cortex-A53 a Cortex-A72. To s sebou přinese razantní zvýšení výkonu, čemuž by měl pomoci také inovovaný grafický akcelerátor Adreno 450. Otázka visí nad přehříváním procesoru Qualcomm Snapdragon 815 při vysoké zátěži, což údajně trápí čip Snapdragon 810. Podle interních testů by měl být i tento aspekt vyřešen – Qualcomm Snapdragon 815 by měl dokonce v zátěži dosahovat menších teplot než jeho předchůdci.

qualcomm snapdragon 815

A kdy se nového čipu Qualcomm Snapdragon 815 dočkáme? To je bohužel zatím ve hvězdách. Qualcomm se nyní musí postarat o rozšíření dosavadního nejvýkonnějšího čipu na trhu (Snapdragonu 810), který si zatím našel cestu jen do pár vybraných telefonů (LG G Flex 2 či třeba HTC One M9).

zdroj: phonearena.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)