Qualcomm Snapdragon 800 opět otestován. Tentokrát v přístroji Pantech IM-A880

qualcomm-nvidia-600×369

Samsung Galaxy S4, HTC One či Xperia Z – všechny tyto přístroje spojuje čipové řešení od společnosti Qualcomm, která stojí za zrodem veleúspěšných procesorů Snapdragon. Zatím je na našem trhu k dostání Snapdragon 600, který nechává většinu konkurence za sebou. Qualcomm ovšem na konci letošního roku vyšle na trh svůj výkonnější čip – Snapdragon 800. Ten zatím oficiálně otestován nebyl, přesto se na internet již několikrát dostaly výsledky z testovacího nástroje AnTuTu, který by měl výpočetní výkon nastínit. Nejnovější snímek vyšel na světlo světa nyní. Překvapením může být, že v něm hraje hlavní roli přístroj Pantech IM-A880, který nebyl dosud zveřejněn. Mělo by se jednat o nástupce modelu Pantech Vega Iron (model IM-A870). Jelikož i starší model disponuje Full HD rozlišením, dá se stejný počet pixelů očekávat i zde. A kolik činilo výsledné skóre? Nejvyšší výsledek o něco málo překročil hranici 30 000 bodů.

snapdragon_800_benchmark

Nedávno jsme vám přinesli zprávu, že Nvidia Shield s Tegrou 4 dosáhl 34 000 bodů ve stejném testu. Herní konzole Shield ovšem disponuje “pouze” HD rozlišením, a tak měla malou výhodu. Podle těchto zpráv to tak vypadá, že souboj mezi Snapdragonem 800 a Tegrou 4 bude velmi vyrovnaný. A to je vlastně dobře, těžit z toho totiž bude především zákazník.

zdroj: talkandroid.com

Nezapomeňte, že již v sobotu 1. 6. se koná Android RoadShow, kde si budete moci Nvidii Shield osahat na vlastní kůži a ještě vyhrát hodnotné ceny! Neváhejte a registrujte se zdarma.

registraceHome

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)