Qualcomm představil Snapdragon 670: Více výkonu a podpora AI pro střední třídu

qualcomm snapdragon 670

Společnost Qualcomm si přichystala nový čipset Snapdragon 670, který se objeví v telefonech střední třídy. Jde o druhou nejlepší řadu čipsetů od Qualcommu, nejlepší verzí byl doposud Snapdragon 660. Nyní jsme se dočkali nástupce. Co všechno je vylepšené?

Snapdragon 670 nabídne AI, více výkonu i lepší modem

Nový čipset používá procesory Qualcomm Kryo 360, nechybí Spectra ISP, AI Engine a nový modem X12 LTE. Jak se dá očekávat od každé nové verze čipsetu, tak se zvýšil výkon. Qualcomm slibuje navýšení výkonu napříč celým čipsetem. Operace spojené s umělou inteligencí by měl zvládat 1,8x lépe než předchůdce. O výkon se starají dvě výkonné jádra s taktem až 2,0 GHz a šest úsporných jader s taktem až do 1,7 GHz.

Ve výsledku je výkonnější až o 15 % více než předchozí model Snapdragon 660. Spectra 250 ISP umožní pokročilejší funkce fotoaparátu a záznam videa v Ultra HD rozlišení. Teoretická rychlost stahování je 600 Mbps a nahrávání 150 Mbps, a to díky novému modemu Snapdragon X12 LTE, který také lépe přepíná mezi mobilními daty a Wi-Fi pro nejlepší možné připojení k internetu. Snapdragon 670 už je k dispozici výrobcům telefonů, je dost možné, že první telefony s tímto čipsetem uvidíme ještě tento rok. Hlavní rozšíření se pak dá očekávat během veletrhů CES a MWC, které se odehrají na začátku roku 2019.

Těšíte se nové telefony s čipsetem Snapdragon 670?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)