Qualcomm se vysmívá MediaTeku – 8 jader je naprosto k ničemu

mediatek-vs-qualcomm (1)

Kdo se alespoň trochu zajímá o to, jaký procesor mu může tikat ve svém smartphonu, zcela jistě již zaslechl název Qualcomm. Tento výrobce mobilních procesorů stojí za skvělými Snapdragony, které letošní rok jasně dominují v nejlepších mobilních přístrojích. Zatímco konkurenčním řešením v podobě Nvidie či Samsungu se svými Exynosy začíná ujíždět vlak, do popředí se dostává čínský výrobce čipů MediaTek. Ten nejvíce sází na architekturu jader Cortex-A7, díky které dosáhne slušných výkonů a malé spotřeby. MediaTek letos dokonce představil osmijádrový procesor  MT6592, který je z těchto jader složen. 8 jader vypadá fajn a trochu tak zastiňuje konkurenční 4jádrová řešení od Qualcommu. Ten se však brání tím, že 8 jader je k ničemu, protože drtivá většina aplikací tolik jader zkrátka neumí využít. Daleko lepší jsou prý 4 výkonnější a lepší jádra. A my musíme uznat, že má pravdu. Výrobce Snapdragonů tuto skutečnost vtipně prezentoval také ve videu.

Snapdragon –Better Cores, Not More Cores

Snapdragon --Better Cores, Not More Cores

Ačkoliv má Qualcomm pravdu, MediaTeku se musí uznat jedno – jeho procesory jsou dostatečně výkonné, se slušnou spotřebou a hlavně velice levné. Objevují se proto především v čínských telefonech, které se pyšní vysokým výkonem za málo peněz (například skvělý Zopo C2 Platinum).

zdroj: androidheadlines.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (27)