Qualcomm urychlí používání telefonů. A to i těch starších a již vydaných

qualcomm snapdragon pouzivani telefonu

Společnost Qualcomm představila dnes nový AI Engine, který se bude používat v pozadí telefonu a pravděpodobně o něm vůbec nebudete vědět. Poznat byste to měli ale z používání telefonů, kdy by měla umělá inteligence pomáhat s optimalizací. Největším plusem je nicméně to, že tato novinka není určena jen pro nadcházející vlajkové modely. Fungovat bude i na starších Snapdragon procesorech.

Qualcomm optimalizuje s pomocí AI různé části pro rychlejší používání telefonů

Gary Brotman z Qualcommu uvedl, že nový AI Engine není tvořen žádnými novými součástkami, jde spíše o spojení existujícího hardwaru se softwarem. Výsledkem pak je umělá inteligence, která bude pomáhat optimalizovat používání telefonů.

qualcomm ai

Novinka se samozřejmě objeví v chystaném Snapdragonu 845, ale vzhledem k tomu, že nejsou potřeba žádné nové součástky. Tak AI Engine podporuje i starší Snapdragon 835, Snapdragon 820 a Snapdragon 660. Qualcomm také dodal, že někteří výrobci telefonů jako je Xiaomi, OnePlus, Asus nebo třeba Motorola již podporují část AI Engine a jsou pro jeho plné využití v budoucnosti u svých telefonů se Snapdragon procesorem.

Qualcomm-AI-Engine

Z pohledu uživatele by zjednodušeně měl AI Engine sloužit k tomu, že omezí potřebný čas k provedení různých úkonů, ale také by mohl vylepšit funkce. A to třeba u fotoaparátu, kde by AI mohla pomoct s bokeh režimem, detekcí scény. V budoucnu třeba rozpoznání objektů či osob. Při představení se také zmínilo zvýšení FPS ve hrách, k čemuž se mají využívat komponenty AI Engine. Takhle na papíře to rozhodně vypadá zajímavě, otázkou je, jestli si těchto novinek v reálném použití vůbec všimneme.

Těšíte se na větší využívání umělé inteligence v mobilních zařízeních?

Zdroj: techradar.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)