Qualcomm chystá čtyřjádrový procesor na 2,5 GHz

Qualcomm Snapdragon 820 2

Zatímco Samsung připravuje na rok 2012 telefon s dvoujádrovým procesorem Exynos běžícím na 2 GHz, konkurence neusíná na vavřínech. V uniklé prezentaci společnosti Qualcomm je k vidění podrobná mapa vývoje a porovnání procesoru řady Scorpion s konkurencí. Jak můžete vidět na obrázku níže, Snapdragon příští generace by měl běžet na rychlosti až 2,5 GHz, o grafiku by se pak měly starat čipsety MSM8930, MSM8960, APQ8064 a dosud neznámý MSM8270. Nejde přitom o hudbu vzdálené budoucnosti – očekává se, že první kousky se objeví na konci roku 2011.

Plány Qualcommu

Plány Qualcommu

Je pravdou, že aktuální verze OS Android neumí plně využít výhod dvoujádrových CPU, takže můžeme předpokládat, že než výrobci začnou produkovat telefony se čtyřjádrovými procesory, připraví Google systémové aktualizace. Zatím si můžete představovat, jak rychlá tato zařízení budou ve srovnání s dnešními špičkovými modely. Zatímco novou generaci Snapdragonů můžeme čekat koncem tohoto roku, prvního telefonu se čtyřjádrovým CPU bychom se měli dočkat již v roce následujícím. Kdo ví – možná už po MWC 2012 budou z dnešních vlajkových lodí jen průměrná zařízení.

Jaký bude příští Snapdragon?

Jaký bude příští Snapdragon?

Zdroj: Get Android Stuff.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)