“Quad HD displej v telefonech nemá smysl,” tvrdí Huawei

quad gd

Mobilní telefony rostou – zvětšují se úhlopříčky dotykových displejů a na dnešním trhu není žádný problém zakoupit smartphony s úhlopříčkou okolo 6 palců. Větší displej si samozřejmě žádá i vyšší rozlišení, aby byla zachována dostatečná jemnost displeje. Full HD rozlišení se stalo již standardem pro větší displeje a dražší telefony, nově se ovšem v telefonech objevuje i Quad HD rozlišení (2560 x 1440 pixelů). Zatímco většina uživatelů stojí za názorem, že tak vysoké rozlišení už je zbytečné a je spíše na škodu, výrobci se nám snaží dokázat opak a představují své nejnovější telefony právě s tímto rozlišením. Je proto zajímavé, že čínská společnost Huawei se nechala slyšet s názorem, že Quad HD rozlišení je skutečně k ničemu a provedla dokonce jakýsi výzkum. Podle čínské společnost nedokáže lidské oko odlišit jednotlivé pixely už při jemnosti v rozmezí 283 a 340 PPI, což jsou typické hodnoty pro HD a Full HD displeje. Obrazovky s Quad HD rozlišením mívají jemnost převyšující 500 PPI, což je podle čínské společnosti úplně zbytečné, navíc je jasné, že tak jemný displej spotřebuje znatelně více energie.

quad hd vs full hd

Pro nás tento poznatek není ničím novým a za názorem společnosti Huawei stojíme, spíše je úsměvné, že s podobným výrokem přijde právě některý z výrobců, neboť Quad HD patří mezi moderní marketingová lákadla.

zdroj: androidheadlines.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (46)