První patch pro Nugát je tu spolu se zářijovým bezpečnostním updatem

Nexus-5X

Zářijová bezpečnostní aktualizace pro systém Android již pomaličku stíhá jeden Nexus za druhým. K dispozici jsou jak aktualizované „Factory images“, tak i OTA instalační soubory aktualizace, která by do týdne měla dorazit i na váš Nexus. A jelikož je s námi Android 7.0 Nougat teprve chvilku, je to pro něj vůbec první bezpečnostní patch.

Aktualizace se ale samozřejmě netýká jen nejnovějšího Androidu. Bezpečnost musí být vždy a všude, takže k dispozici jsou samozřejmě i soubory pro Android 6.0.1 Marshmallow. Konkrétně jsou určeny zařízením Nexus 6P, Nexus 5X, Nexus 5, Nexus 6 a Nexus 9 LTE. Soubory pro Android 7.0 Nougat jsou pak samozřejmě určené pro Nexus 5X, Nexus 9 WiFi, Nexus Player a Pixel C. Ve výpisu chybí Nexus 6P, ale podle nás je jen otázkou času, kdy přibude patch i pro něj.

Android Patch

Kde a jak patch stáhnout?

Jak jsme již zmínili, k dispozici jsou i tovární obrazy, pomocí kterých uvedete svůj Nexus do továrního nastavení a zároveň aktualizujete. Pokud se vám tyto obrazy hodí, najdete je na webu pro vývojáře. Pokud chcete jen aktualizovat bez resetování telefonu, a přitom nechcete čekat, až vám aktualizace dorazí sama, jsou pro vás určeny instalační soubory OTA, které najdete na stejném webu.

V tuto chvíli ještě není zveřejněn bulletin, který by nám řekl, čeho se aktualizace týká. Zdá se ale, že se jedná o standardní aktualizaci zabezpečení, která zalátává drobná zranitelná místa.

Dejte nám vědět, zda budete aktualizovat ručně nebo zda raději počkáte na automatickou OTA aktualizaci.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

play_store_ico

Obchod Play ve verzi 3.9.17 ke stažení

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později
Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (9)