První dojmy z telefonu Huawei P10 + velká fotogalerie

telefonu Huawei P10

Huawei P10 je první vlajkový model, který se nám tento rok dostal do ruk. Při představení na veletrhu MWC Huawei nepředvedl žádnou převratnou novinku, ale spíše se snažil vylepšit zařízení v každém ohledu. Jaké jsou naše první dojmy z telefonu Huawei P10?

Telefonu Huawei P10 k dokonalosti mnoho nechybí

Na první pohled nás telefon zaujal designem, který v mnohém připomíná Apple iPhone. Největší změna proběhla na zádech telefonu, kde již nenajdeme čtečku otisku prstů. Přesunula se do tlačítka na přední straně. To jestli je čtečka lepší na zádech nebo na předku telefonu je těžké posoudit a dalo by se o tom diskutovat dlouhé hodiny. Jedno je ale jisté, Huawei P10 posunuje laťku v rychlosti a přesnosti čtečky otisku prstů. Po přiložení prstu z jakékoliv strany se telefon v mžiku odemkne.

Jako bonus je tlačítko rovněž hlavním ovládacím prvkem telefonu, pomocí gest totiž simuluje všechny tři hlavní tlačítka. Krátký stisk tlačítka vás posune zpátky, delší stisk simuluje tlačítko domů a táhnutím do strany otevřete nabídku otevřených aplikací. Stačí pár desítek minut s tímto 3v1 tlačítkem a již nebudete chtít jít zpět. Pokud by vám ale přeci jen vyhovovala klasická softwarová tlačítka, tak se dají zapnout v nastavení.

Když se podíváme na zpracování a konstrukci telefonu, tak jediná výtka půjde na to, že telefon nesplňuje certifikaci IP68. Tělo telefonu včetně tlačítek je z kovu, vše perfektně sedí, nikde nic nevrže. Přesně tak, jak očekáváme od vlajkového modelu. Mínusem je pro nás prozatím baterie, kdy má problém vydržet při větším využití bez nabíjení 24 hodin.

Předchozí model P9 zaostával oproti konkurenci hlavně v kvalitě fotek, u telefonu Huawei P10 ale můžeme vidět jasné zlepšení. Fotografie se kvalitou vyrovnají momentálně těm nejlepším telefonům na trhu. Jestli to bude stačit i na konkurenční vlajkové modely roku 2017, je zatím ve hvězdách, hlavně kvůli tomu, že nám chybí přímé srovnání. Větší výtka ale byla u P9 ohledně natáčení videa. Nový vlajkový model již nabízí i 4K video a zde už je rozdíl značnější. Můžete se přesvědčit sami níže.

[aps_product_sz id=”430420″]

Fotogalerie

Test 4K videa

Huawei P10 – test 4k videa

Huawei P10 - test 4k videa

Video ve zpomaleném záběru

Huawei P10 – zpomalené video

Huawei P10 - zpomalené video

Chtěli byste něco o telefonu Huawei P10 vědět? Máme se v recenzi na něco speciálně zaměřit?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)