Náhrada Android tabletů je tady: Představil se první Chrome OS tablet

chrome os tablet acer

Dlouhé čekání je u konce. Konečně víme, jakým směrem se bude Google ubírat u tabletů. Android už to nebude, jak se dalo z posledních měsíců poznat. Místo toho přichází Chrome OS tablet. A právě dnes byl představení první, který se nazývá Acer Chromebook Tab 10.

První Chromes OS tablet jde do prodeje již v květnu

Už před několika měsíci se na jednom veletrhu na okamžik objevil nový tablet s operačním systémem Chrome OS. Poté ale byl klid, až do dnešního dne. Postaral se o něj Acer, což je jeden z výrobců, který se Chrome OS věnuje nejvíce.

acer chromebook tab 10 chrome os tablet

Novinka má IPS displej o velikosti 9,7 palce, rozlišení 2048 x 1536 pixelů. Procesor je “OP1”, který doplní 4GB RAM a 32 GB vnitřní paměti, rozšířit však půjde i o microSD karty. Nechybí stereo reproduktory, 3,5mm audio konektor i USB-C.

Pokud jde o konektivitu, tak tablet podporuje 2×2 MIMO 802.11ac WIFI a Bluetooth ve verzi 4.1. Podporuje i Wacom EMR stylus, který se dá schovat přímo do těla tabletu. Jako “nouzovka” se dá použít zadní 5 MPx fotoaparát, přední selfie kamera pak slouží hlavně pro videohovory. Tablet by měl na jedno nabití vydržet až 9 hodin. Váží 550 gramů a rozměry jsou následovné: 172,2 x 238,2 x 9,98 mm.

V USA se začíná prodávat již v dubnu, ve zbytku světa by se měl objevit v květnu. A to za cenu 329 eur, v přepočtu tak 8 400 Kč. Brzy se navíc můžeme těšit na další Chrome OS tablety.

Jak se vám líbí první Chrome OS tablet?

Zdroj: chromeunboxed.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)