Průzkum: Za první tři měsíce letošního roku se prodalo 267 miliónů telefonů

androidsmartphones

Průzkumy globálního trhu přinesou vždy zajímavá čísla, která se mnohdy dají jen těžko představit. Výjimkou nebyl ani průzkum společnosti TrendForce, která analyzovala průběh prvního čtvrtletí tohoto roku. Zveřejněná čísla TrendForce hovoří o 267 miliónech prodaných telefonů za období od ledna až března. To už je dost těžko uvěřitelné číslo, ale to však není konec, protože pro druhé čtvrtletí se očekává nárůst prodejů až o 6,7 % na 284,5 miliónů telefonů. Tento růst nejspíše zapříčiní nové vlajkové lodi, které jsou již dostupné v mnoha zemích a samozřejmě i další nové modely.

průzkum

Kromě prodejů se ale průzkum zaměřil také na výrobce smartphonů, kterým vládne Samsung s celkovým podílem na trhu 30%. Jeho nejsilnější stránkou však nejsou top modely, které se v té době prodávaly, jako například Galaxy Note 3, ale telefony hlavně ze střední třídy a low-end telefony, které jsou pro mnohé dostupnější a cenově adekvátnější vzhledem k jejich využití. Ani čínští výrobci se nemusejí za své prodeje stydět, protože každý prodal 20% telefonů ze všech prodaných za první tři měsíce tohoto roku. Mezi ně řadíme Huawei, Xiaomi a Lenovo. Ve srovnání s konkurenční společností Apple si tak smartphony se systémem Android polepšily, protože Apple mírně ztratil a podobný scénář se očekává i v Q2 letošního roku.

Pokud patříte mezi ty, kteří si zakoupili nějaký smartphone v období od ledna do března, pochlubte se nám, o jaký model jde.

Zdroj: phonearena.

Jan Tipmann
O Autorovi - Jan Tipmann

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (40)