Projekt OpenWatch oznámen: Alternativní systémy pro hodinky s Androidem

projekt openwatch hodinky android

Chytré hodinky s Android Wear nezažívají zcela dobré časy, na posledních dvou velkých veletrzích jsme se nedočkali žádného oznámení nového modelu, softwarové novinky také většinou nejsou příliš velké. Naštěstí je tady několik variant chytrých hodinek s jiným systémem. Brzy by se mohla objevit řada dalších, a to díky Projekt OpenWatch.

Projekt OpenWatch může přinést alternativní systémy pro hodinky

V budoucnu by se mohlo stát i to, že pro chytré hodinky bude velký výběr alternativních ROM, podobně jako tomu je u telefonů. Na své ROM pro hodinky pracují díky projektu OpenWatch lidé z LineageOS nebo třeba CarbonROM.

Blocks modularni chytre hodinky Za Projekt OpenWatch stojí firma Blocks, která pracuje na modulárních chytrých hodinkách

Za Projekt OpenWatch stojí společnost BLOCKS. Ti tvoří první modulární chytré hodinky. Jenže aby jejich chytré hodinky fungovaly, tak potřebovali systém s funkcemi, které nenabízí Android Wear. Takže se společnost rozhodla vytvořit vlastní software založený na Androidu.

Nyní představili iniciativu, která by měla ostatním vývojářům usnadnit tvorbu operačního systému pro hodinky. Jejich nový projekt je open source, poskytuje linuxové jádro a balíček Android Oreo Board pro čipset MediaTek MTK6580M, který se používá v hodinkách BLOCKS a také u mnoha dalších, hlavně levnějších chytrých hodinek. První ukázky bychom měli vidět již během týdne.

Myslíte si, že bude mít Projekt OpenWatch úspěch?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)