Project Nova: Google se hodlá stát operátorem

project nova titul

Google se vedle internetových služeb angažuje i v mnoha jiných projektech. Mezi ty patří, mimo jiné, například budování gigabitového internetového připojení optickou sítí, nebo pokrývání Afrického kontinentu internetem. Nyní se podnikání tohoto amerického giganta rozšiřuje o další položku a z Googlu se stává virtuální operátor, prozatím pod pracovním názvem Nova.

Své služby bude tento nový virtuální operátor poskytovat na území Spojených Států. Hlavním jeho cílem má přitom být známé heslo “lepší služby za nižší ceny”. Zatím je však nejasné, co si pod tímto heslem máme představit, respektive co si pod ním představuje Google sám. Jedno je však jisté, poskytovat bezdrátové služby může díky partnerství se třetím a čtvrtým největším operátorem v Americe – T-Mobilem a Sprintem. Od nich bude služby nakupovat ve velkém a následně je přeprodávat koncovým zákazníkům. Lze přitom předpokládat, že ceny pro tyto koncové zákazníky budou oproti konkurenci nižší. Zatím není ani jasné, jakým způsobem bude Google své bezdrátové služby distribuovat, jako nejpravděpodobnější varianta se v tuto chvíli jeví využití Obchodu Play.

Google-SIM-nova Tento snímek falešné SIM Googlu koloval internetem přibližně před 4 lety

První zvěsti o tom, že se z Googlu stane virtuální operátor kolovaly internetem již před takřka 4 lety. Tehdy se však prokázalo, že se jedná o pouhou poplašnou zprávu, kdežto nyní je již jisté, že se Google pustí i do této sféry podnikání.

Jaký má podle vás Google důvod k tomu, stát se operátorem? Co projektem Nova sleduje?

Pokud by se stal “virtuálem” i u nás, koupili byste si jeho SIM kartu?

Zdroje: Phandroid.com, AndroidAuthority.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (26)