Project Loon vás připojí k internetu. Odkudkoliv. Přes balón.

Google project Loon

Google X. Člověk si představí potemnělou kancelář, kde lidé jako Fox Mulder pracují na neuvěřitelných projektech, které jsou tak revoluční, že musí zůstat skryty zrakům lidstva. Jen občas je dovoleno poodhalit roušku tajemství a ukázat tu chytré brýle Google Glass, jinde zase automobil bez řidiče, který už najel více kilometrů bez nehody než drtivá většina našich spoluobčanů. Další projekt Google X však opouští naše pozemské problémy a směřuje do oblak.

How Loon Works – Project Loon – Google

Google totiž představil Project Loon, projekt s dvojsmyslným názvem. Loon jako samotné slovo znamená “cvok”, je to ovšem i část slova balloon. A o meteorologických balónech to celé je. Představte si, že se Google chystá vyřešit váš problém s pokrytím internetu tak, že do stratosféry vyšle několik balónů našlapaných moderními technologiemi. Vám pak bude stačit přimontovat na střechu svého domu anténu a voilá, internet! Google tak chce dostat internet do všech koutů světa.

New Zealand pilot test – Project Loon – Google

Ale moment! Ještě než pošlete výpověď svému lokálnímu wi-fi providerovi, který sdílí svoje ADSLko přes wifinu do zbytku vesnice, vyčkejte. Project Loon bude testován během června nejprve na Novém Zélandu a teprve dle výsledků tohoto testu se uvidí, kam a jak bude celý projekt dál směřovat. Dáváme mu však mnohem větší šanci, než Google Fiber, gigabitové přípojce na internet pro hrstku vyvolených.

Nezapomeňte se podívat na designově povedené stránky projektu, pokud vás zajímá více.

Introducing Project Loon

Introducing Project Loon

 

Zdroj: Google

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)