Program Magenta: Google stvořil dalšího umělce, tentokrát hudebníka

Program Magenta – náhleďák

Nejnovější projekt Googlu pro tvorbu strojově generovaného umění, program Magenta, má za sebou vydání svého prvního hudebního díla. Jedná se o 80sekundovou klavírní melodii, vytvořenou pomocí neuronové sítě. Bubny a další instrumentace nebyly stvořeny algoritmem, ale byly do melodie přidány pro zvýšení důrazu na skutečnost.

Program Magenta je na světě teprve krátce

Jedná se o vůbec první hmatatelný produkt programu Magenta, který je navržen tak, aby sebral Googlí nástroje pro strojové učení a z jejich výsledků vytvářel umělecká a hudební díla. Samotný program Magenta je však na světě krátce. Představen světu byl totiž teprve minulý týden.

Spolu s touto melodií zveřejnil Google i nový blog post, který pojednává o cílech programu a nabízí pohled na nejdetailnější podrobnosti o uměleckých ambicích programu.

V dlouhodobém horizontu chce Magenta posunout stav strojem generovaného učení a vytvořit kolem něj komunitu umělců. V krátkodobém měřítku se toho ale bude muset ještě spoustu naučit.

Program Magenta je postaven na vrcholu Googlího systému TensorFlow, který již je OpenSource. I nový projekt se Google chystá zveřejnit na GitHubu.

TensorFlow: Open source machine learning

TensorFlow: Open source machine learning

Magenta není prvním experimentem Googlu, kdy využívá strojově generovaného umění. Vzpomeňme například na algoritmus DeepDream, který vytvářel zajímavá grafická umělecká díla v podstatě jen z barevného šumu.

Zdroj: theverge.com.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)