Pixely mohou mít problém se zvukem. Chyba je v hardwaru

Pixel – problém se zvukem – náhleďák

Smartphony Google Pixel a Google Pixel XL doprovází od jejich startu nepříjemné problémy. Nejprve šlo o problémy s fotoaparátem, který dělal tzv. „halo efekt“, později se objevil problém s probuzením dvojitým poklepáním, nakonec se objevil i problém se zvukem, který způsobuje nepříjemné praskání.

Problém se zvukem řeší Google i uživatelé

Tento problém není zas až takovou novinkou. Poprvé se objevil v prosinci loňského roku, kdy uživatel redditu známý pod přezdívkou badmark vytvořil vlákno a zahájil komunikaci s Googlem, která se táhne již téměř měsíc. Během krátké doby vystřídal již čtyři kusy telefonu Google Pixel a každý z nich trpěl tímto problémem. Tým podpory Google Store nejprve nabídl výměnu zařízení či vrácení peněz. Zajímavý je však současný postoj podpory Google Store.

Google Pixel and Pixel XL static audio issue with internal speaker

Google Pixel and Pixel XL static audio issue with internal speaker

Ten totiž ukazuje, že Google již v tomto konkrétním případě nehodlá vydávat náhradu za porouchaný telefon, ale nabízí pouze záruční servis. Google tedy otočil o 180°. Důvodem mohou být dvě možnosti, do kterých my nevidíme. V první řadě je možné, že v době kdy začal uživatel problém řešit s Googlem ještě neuplynula 14 denní ochranná lhůta spotřebitele, který tak může bez udání důvodu zboží vrátit a bude mu vyplacena jeho plná hodnota. Druhá možnost je taková, že na samém začátku konverzace ještě v Googlu tento problém neregistrovali a tým podpory Google Store nevěděl jak na něj reagovat. Nabídli tak zákazníkovi odškodnění možnou výměnnou kusu nebo vrácení peněz.

Říkáte si, že první varianta je mnohem pravděpodobnější? Také jsme si to mysleli, než jsme ale zjistili, že sám Google problém se zvukem hledal na všech frontách.

„Problém je v softwaru“, řekl Google. „Ne, problém je v hardwaru“, řekl Google

Samotné hledání příčiny problému asi dalo technikům trochu zabrat. Zmíněný uživatel, který vedl dlouhou diskuzi s podporou Googlu, byl totiž několikrát e-mailem ujištěn, že se jedná o softwarovou chybu, která bude odstraněna spolu s updatem, který by měl vyjít na přelomu března a dubna (že by nová verze Androida?).

Telefony Google Pixel a Pixel XL se dočkaly aktualizace na Android 7.1.1 a mají problém se zvukem

Nyní ale Google otočil o 180° i v tomto případě. V poslední odpovědi, kterou badmark od Googlu dostal se píše, že problém je definitivně spojen s hardwarem. Náhradu škody tedy Google krýt nebude, ale nabídne záruční servis. A tak to teď vlastně i dává smysl.

Proč by také měl Google vracet peníze, když celý problém může vyřešit krátkou zastávkou telefonu v servisním středisku. Problém se zvukem zaznamenalo hned několik desítek, možná i stovek uživatelů. Taková záruční oprava zařízení tedy Google vyjde mnohem levněji, než všem uživatelům postiženým problémem vyplácet náhradu nebo měnit zařízení. Někteří uživatelé jsou ale poměrně skeptičtí, pokud jde o současné tvrzení Googlu, že jde o hardwarový problém. Tvrdí totiž, že stejné praskání slyší i ve sluchátkách, což by chybu hardwaru vyloučilo. No, budeme doufat, že Google vše řádně prošetřil. Co ale zamrzí je, že technikům trvalo tak dlouho samotné odhalení jádra problému. Takto dlouho bychom asi nechtěli čekat jen na zjištění příčiny problému.

Zdroje: reddit.com, productforums.google.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)